Rajoni

Pësoi krizë në zemër, ministri i Shëndetësisë tregon çfarë i shkaktoi sëmundjen Vuçiçit: Stresi i tepërt

Presidentit serb Aleksandër Vuçiç pësoi një krizë në zemër për shkak të lodhjes dhe stresit që i kishte shkaktuar lodhja e tepërt dhe stresi.
Featured image of article: Pësoi krizë në zemër, ministri i Shëndetësisë tregon çfarë i shkaktoi sëmundjen Vuçiçit: Stresi i tepërt Aleksandër Vuçiç

BEOGRAD – Ministri i Shëndetësisë, Zlatibor Loncar ka thënë detaje se çfarë e ka shkaktuar sëmundjen e papritur të presidentit serb Aleksandër Vuçiç. 

Sipas Loncar, Vuçiç pësoi një krizë në zemër për shkak të lodhjes dhe stresit që i kishte shkaktuar lodhja e tepërt dhe stresi.

Loncar, i ftuar në TV Pink, tha se presidenti ishte duke reaguar mirë ndaj trajtimit që kishte marrë, duke theksuar se gjendja e tij mjekësore kidhte ndryshuar katërcipërisht duke u nisur nga fundjava, ku ishte në rrezik për jetën. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Disa ditë më parë presidenti Vuçiç, 49 vjeç, u shtrua në një spital ushtarak në Beograd për shkak të problemeve kardiovaskulare.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment