Aktualitet

“Peshqit e mëdhenj janë kapur”, Ngjela: Pas 10 ditësh vjen BKH, do t’i shihni kambanat që do të bien! 4 ministra të Ramës…

Sipas Ngjelës, BKH do të vinte që në muajin prill, por u shty nga pandemia, dhe tani pritet të mbërrijë në Tiranë brenda 10 ditëve.
Featured image of article: “Peshqit e mëdhenj janë kapur”, Ngjela: Pas 10 ditësh vjen BKH, do t’i shihni kambanat që do të bien! 4 ministra të Ramës… Spartak Ngjela

TIRANË– Avokati Spartak Ngjela tha në emisionin “Kjo Javë” të Nisida Tufës, në News24, se “peshqit e mëdhenj” të politikës shqiptare janë kapur, por pritet që të vijë BKH nga Amerika për të nisur hetimi i tyre.

Sipas Ngjelës, BKH do të vinte që në muajin prill, por u shty nga pandemia, dhe tani pritet të mbërrijë në Tiranë brenda 10 ditëve.

“Janë kapur “peshqit e mëdhenj”, por BKH është në Amerikë akoma. Ata duhet të kishin ardhur në prill, por ra pandemia. Tani do të vijnë pas 10 ditësh dhe do t’i shohësh kambanat që do të bien. Të gjithë krerët e dy partive të mëdha janë të kapur. Nuk mund të flasim për kryeministrin, sepse janë shumë të rezervuar të flasin ndërkombëtarët, kurse për ministrat e tij kanë folur ndërkombëtarët. Madje Rama më tha që më kap katër ministra”, u shpreh avokati.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Pyetje: Sa të besueshme janë këto që thoni?
Ngjela: Unë s’kam burime, por jam i vëmendshëm. Njoh mirë ligjet dhe shoh impenjimin e madh të ambasadores amerikane. Ajo ka folur tre herë rresht për BKH. Ata do jenë nën hetim, sepse kanë vjedhur. Ata kanë vila, pallate. Do ikin të tërë ata që kanë vjedhur shtetin. Dhe jo vetëm ikin të tërë, por do të shpëtoni tërë nga këta. Unë jam i shpëtuar, se nuk çaj kokë nga njeri. Mua s’më vjedh dot njeri, popullin e vjedhin përditë.

Marrë nga BalkanWeb

(f.m/dosja.al)

Një Koment në ““Peshqit e mëdhenj janë kapur”, Ngjela: Pas 10 ditësh vjen BKH, do t’i shihni kambanat që do të bien! 4 ministra të Ramës…

  1. BKH kan nisur rugen nga Amerika qysh ne Prill ,pse kjo vonese pse ata nuk udhtojne me Avin por me BRETKOSA ky esht shkaku i voneses qesharake te Ngjeles ku lajmeron xhdo vit se peshqit e medhej jan kapur ,kurse ka ndodhur e kunderta ata ja pasuruar edhe ma teper, si mundet nji intelektual si Ngjela te bej analiza pa kuptim dhe pa lidhje.

Shto Koment