Aktualitet

Pesë mësues dhe një nxënës i infektuar, Covid-19 futet në shkollat e Bulqizës, mësimi vijon normalisht

Kolegët e tyre, ata që kanë pasur më tepër kontakt do t’i nënshtrohen testit për Covid-19. Mësimi në këtë shkollë vijon normalisht.
Featured image of article: Pesë mësues dhe një nxënës i infektuar, Covid-19 futet në shkollat e Bulqizës, mësimi vijon normalisht Teste kundër COVID-19
Përditësuar:

BULQIZË– Pesë mësues në Bulqizë kanë rezultuar të infektuar me Covid-19. Mësohet se të infektuarit janë izoluar dhe janë futur në karantinë, ndërkohë që në shkollën “Shefqet Tançi”, ku jepnin mësim të infektuarit ka nisur hetimi epidemiologjik.

Kolegët e tyre, ata që kanë pasur më tepër kontakt do t’i nënshtrohen testit për Covid-19. Mësimi në këtë shkollë vijon normalisht.

Nga ana tjetër, edhe në shkollën e “Çerenecit” në Bulqizë ka rezultuar një nxënës i infektuar.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë, 4 persona kanë ndërruar jetë në 24 orët e fundit pas infektimit me Covid-19. Ndërsa 159 të tjerë janë identifikuar sit ë infektuar me koronavirus në të gjithë Shqipërinë.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment