BotaKuriozitete

Pesë dizajnet e Jony Ive që nuk i njihnit më parë

Ndërsa në Apple, Sir Jonathan projektuan produkte jashtëzakonisht të suksesshme, duke përfshirë iPhone, iPod dhe iMac.
Featured image of article: Pesë dizajnet e Jony Ive që nuk i njihnit më parë Jony Ive

BRITANI- Dizajneri britanik  Jony Ive ka thënë se është duke lënë gjigantin e teknologjisë Apple pas më shumë se dy dekadave në firmë.

Ndërsa në Apple, Sir Jonathan projektuan produkte jashtëzakonisht të suksesshme, duke përfshirë iPhone, iPod dhe iMac.

Ndërsa përgatitet për të nisur sipërmarrjen e tij, ia vlen të kujtojmë se karriera e dizajnit të Ive deri më tani ka përfshirë më shumë se ato pajisje blockbuster.Këtu janë disa dizajne origjinalë të Jony Ive që nuk mund ti keni parë  apo dëgjuar më parë:

Marrë dhe përshtatur nga BBC

(a.m/dosja.al)

Shto Koment