KRYESORET
Art&Argëtim

E zhgënjyer nga televizioni, Fatma Haxhialiu: Është katandisur në pikë të hallit, paga qesharake! Po të thuash edhe m*t s

22 Qershor 2020, 16:49 Nga DOSJA

TIRANË- Fatma Haxhialiu me anë të një instastory  e ka përshkruar punën në televizion si “harxhim kohe, nervash dhe energjish”. Ky konkluzion ka dalë nga eksperiencat e moderatores ne televizion.
Ajo ka treguar se personazhet e Instagramit janë ato që po i japin me shume fame televizionit.

“Nga ana tjetër nuk është më as privilegj, as zotësi të dalësh në ekran apo të kesh emisionin tënd. Sot, personazhet e Instagramit po i japin famën televizioneve”, ka shtuar ajo.

Fatma ka theksuar se në televizion punojnë ende njerëz të talentuar dhe profesionistë.

Moderatorja ka shkruar se ka gazetare qe punojne me vetem 20.000 leke dhe se nuk eshte me privilegj te punosh ne ekranet e medha.


Postimi i plote i Fatmes:

”Vallaj drejt me e thene e dashuroj kete profesion por as qe me merr malli per televizionin dhe realisht e mendoj qe eshte katandisur ne pike te hallit. Gazetaret e shkrete marrin pagesa qesharake ne keto kohe madje paguhen 20.000 leke. Nga ana tjeter nuk eshte me as privilegj as zotesi te dalesh ne ekran apo te kesh emisionin tend. Sot po vajte te punosh pa lek qofte dhe ne tv big, edhe m** te nxjerresh ne transmetim nuk e can koken njeri, ndaj eshte bere nje hale e madhe publike jo serioze dhe amtore e qesharake, situata mediatike ne vend. Me pak fjale eshte harxhim kohe nervash energjish, pa marre asgje mbrapsht… nese dje te jepte famen.

sot personazhet e instagramit po i japin fame televizionit. Sigurisht qe ka ende njerez te talentuar dhe profesioniste qe e bejne shume mire pune e tyre dhe i pergezoj me shpirt.
Menyra më e mirë për t’i vlerësuar e për tu dhënë atë që u takon është që ne si shikues, të ndajmë shapin nga sheqeri e t’i japim Çezarit atë që i takon Çezarit. I thash keto se shume vajza te vogla genjehen nga ekrani. Mos e humbni veten të dashurat e mia, nuk ka vlerë asnjë lloj fame para vetes tuaj. Ka mënyra se kur shihesh në pasqyrë dhe mendon të bëhesh një njeri akoma më i vlefshëm e më i mirë, ti e ke arritur suksesin tënd”- ishte postimi i Fatmes.

Kujtojmë se Fatma së bashku me Aulona Mustën ishin ne drejtimin e emisionit “Thumb” qe u transmetua fillimisht ne Top Channel e me pas ne Abc News. Mirepo emisioni i tyre tashme nuk eshte me ne transmetim dhe arsyeja nuk eshte bere e ditur.

(A.B)/Dosja.al

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

Sondazh

Poll

'Vjedhin natën, ditën thonë 'rroftë Amerika'/ Berisha: SHBA s'mbështet plaçkitës

'Vjedhin natën, ditën thonë 'rroftë Amerika'/ Berisha: SHBA s'mbështet plaçkitës

Berisha: Rama dhe Vuçiç i bashkon krimi, bllokuan integrimin në BE

Demokratët nuk e dëgjuan deri në fund, Paloka: I pashë kush bëri zhurmë, për të zez të vet e kanë

Berisha: Moment i veçantë, PD kaloi nga humbja në humbje, duhet të mësojmë

Këshilli Kombëtar/ Paloka: Jemi 200 anëtarë, kuorumi është plotësuar

Nis Këshilli Kombëtar i PD, Paloka: Urimin e parë ia dërgoj Berishës, kishim vështirësi por ia dolëm

I gjenden lëndë narkotike në banesë, arrestohet 29-vjeçari në Mamurras

'Faleminderit përfaqësues të DASH'/ Çupi ngatërrohet në Komision, buzëqesh: S'keni shansin

Rrëfimi i Dumanit/ Berisha: S’kisha dëgjuar që bandat rivale të merrnin të njëjtin vrasës

PPE për krizën në PD? Berisha: S’e di, e vlerësojmë, disa nga ne do shkojnë

Berisha korrigjohet: Ia paskam thënë gabim emrin Dumanit, e paska Nuredin

Duma e Alizoti në mbledhjen e Rithemelimit, Berisha: Do e merrni vesh në darkë

3 Komisionet në duart e Alibeajt, Berisha: Përpjekje Ramës për ta lënë vendin pa Opozitë

Miraka te Ligjet, Berisha: Bardhi të japë sqarime për vrasjen në Elbasan

Berisha: Alibeaj merr në mbledhje demokratë që nuk janë pjesë e grupit të PD

Berisha paralajmëron protesta: Droga është normë në polici, mjaftojnë dy vrasjet e fundit

Nesër zgjidhet kryesia e PD/ Berisha: Sot dorëzoj emrat

Pas Dumanit, Berisha thirrje Besian Xhixhës: Trego lidhjet e krimit me politikën

Berisha: Dumanit po i censurojnë dëshmitë, nxirrni tabulatet e Taulant Ballës me Suel Çelën

Berisha thirrje Nuredin Dumanit: Trego gjithçka, deri tani ke thënë ato që dimë të gjithë

Berisha: Gjykata Supreme janë Rama e Don Agaçio, gjthçka ndodh në dhomë këshillimi

Manja ‘pastroi’ dosjet, Berisha: Mafia e pronave u amnistua, mjafton të çojnë qesen në Apel

S'përmbahen! Bardhi: Mos më ngri zërin mua. Bushka: Flisni 7 veta në kor

PLAS KEQ te Ligjet/ Bushka: Ne jemi ndryshe Gazi, ty të është vrarë dikush në zonën elektorale

Raporti i Administratës Publike, Bardhi: Keni analizë për patronazhistët, keni marrë masa?

Raporti i Administratës Publike/ Alibeaj: Pse gjatë vitit zgjedhor ka pasur më shumë rekrutime?

Anëtarët e ish-sigurimit të Shtetit/ Alibeajt s'i pranohet kandidati, ngre zërin: Ja provat

Socialistët miratojnë të propozuarin e Berishës, Simon Miraka

Sherr te Ligjet/ Bardhi: Të pafytyrë, votuat të propozuarin e non-gratas. Bushka: Lëri patetizmat

Në qendër të Tiranës, aksidentohet autobusi i linjës së Institutit

Emrat e Alibeajt për Zgjedhoren, Balla: Sa t'i sjellë, do i miratojmë, më në fund

Presidenti/ Balla: Votat do i gjejmë, po konsultohem me dy grupet e tjera të Opozitës

Bylykbashi anëtar i Reformës Zgjedhore, Alibeaj: Nuk është provokim

'Jam kryetar grupi'/ Alibeaj: Brenda PD s'ka përplasje, s'ka bojkot për presidentin, të hënën....

Procesi i zgjedhjes, Alibeaj: Jemi gati deri në 12 të natës nëse PS ndryshon mendje

Zgjedhja e Presidentit/ Alibeaj: Maxhoranca nuk i ka 71 vota, është realitet

Procesi i Presidentit/ Ndryshon mendim pas mbledhjes, Alibeaj: Do marrim pjesë

Cilët kryebashkiakë do kallëzohen? Manja: Hetimi ka rregulla, s'bëj publike asnjë rast

Rrezikon Shqipëria nga lufta?Peleshi:Jemi të sigurtë,NATO reagon sa herë që preket një pëllëmbë tokë

Shqipëria ngre bazë të dhënash për emergjencat, çon togë në Bullgari, zgjeron kontributin në NATO

Balluku: Ka abonentë familjarë që përdorin mbi 5 mijë kw mujorë, do kenë pishina, s'fikin dritat

Miratohet koncensioni për ndërtimin e aksit Thumanë-Kashar

Qeveria vendos transferimin e të dhënave për licensat e minierave

A e ka gati Shqipëria dosjen për çështjen e detit në Hagë? Xhaçka: Në atë fazë jemi

Mbështetje për emigrantët shqiptarë në Greqi? Xhaçka: E diskutova me Dendias, do njihet gjuha shqipe

Shqipëria jep OK për futjen e Suedisë e Finlandës në NATO

Gjuhë të huaja e letërsia, ulet mesatarja që duhet të kenë maturantët për këto degë

Kisha

Mbledhja e grupit, Berisha mbërrin në selinë blu: Alibeaj vegël e Ramës, po fyejnë Diasporën

Forumi i PPE, Berisha: Po mbajnë qëndrim neutral, zëri ynë s’do mungojë