ArgetimKulture

Ja pse nuk duhet të përdorni deodorant në mëngjes!

Dermatologët thonë se deodoranti duhet të vendoset përpara se të flemë gjumë dhe jo në mëngjes. E kujt ja priste mëndja vallë?
Featured image of article: Ja pse nuk duhet të përdorni deodorant në mëngjes!

Tiranë – Vendosja e deodorantit në mëngjes përpara se të nisim punën është një rutinë që jemi mësuar gjithë jetën ta bëjmë, por mesa duket studimet më të fundit nga ekspertët e shëndetit tregojnë se kemi qënë gjithë kohës duke e bërë gabim.

Dermatologët thonë se deodoranti duhet të vendoset përpara se të fleme gjumë, në mbrëmje.

Ata thonë se është më efektiv në mbrëmje, pasi gjëndrat e djersës janë në një gjendje të fjetur, dhe dedoranti do qëndrojë më gjatë edhe gjatë ditës së nesërme krahasuar me aplikimin në mëngjes.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi:Mirror Uk 

E.C/Dosja.al

Shto Koment