Politike

Përplasje në studio! Boçi nxjerr kodin e kutisë së votimit: më ndaloi një qytetar, do të të hidhëroj shumë thellë me këtë fakt Mazniku: Zoti Peka të mbaroj unë njëherë, atë sendin çoje në Prokurori

Boçi, i ftuar në "Çim Peka Live" nxorri nga xhepi një kod të njërës prej kutive të votimit dhe tha se ajo i është dhënë nga një qytetar, ndërkohë që ligjërisht kodi nuk duhet të dalë nga KZAZ-të. 
Featured image of article: Përplasje në studio! Boçi nxjerr kodin e kutisë së votimit: më ndaloi një qytetar, do të të hidhëroj shumë thellë me këtë fakt Mazniku: Zoti Peka të mbaroj unë njëherë, atë sendin çoje në Prokurori Luçiano Boçi dhe Arbjan Mazniku

TIRANË– Luçiano Boçi dhe Arbjan Mazniku janë përplasur mbrëmjen e sotme teksa diskutonin për zgjedhjet e 25 prillit. Boçi, i ftuar në “Çim Peka Live” nxorri nga xhepi një kod të njërës prej kutive të votimit dhe tha se ajo i është dhënë nga një qytetar, ndërkohë që ligjërisht kodi nuk duhet të dalë nga KZAZ-të. 

Mazniku tha se Boçi duhet t’ia çojë Prokurorisë atë kod dhe se është shumë e lehtë të gjendet cilës kuti i përket e kush është përgjegjësi. 

Pjesë nga biseda:

Arbjan Mazniku: Jo, jo do largohem tani

Luçiano Boçi: Mos u largo nga linja sepse do të të hidhëroj me një fakt, do të të hidhëroj shumë thellë. Kur po vija këtu më mori një njeri në telefon dhe ti e di shumë mirë se çfarë do të thotë kjo gjë që do të nxjerr unë tani. Ky që shikoni është një kod zgjedhir, ja ku e ke kodin e kutisë së votimit. ja kodi. Ky është i materilaeve zgjedhore, kode secrete. Për çfarë procesi zgjedhor mund të më flasësh ti, shikoje faktin. Një gjë e vogël është kjo që flet më shumë. Kjo ishte një rastësi e bukur për mua dhe e shëmtuar për ty. Ja si janë vjedhur zgjedhjet sepse ti nuk bindesh që unë kam parë policinë t’ju eskortojë dhe të shpërndani para. Çfarë doni ju? Që keni marrë karta identiteti, që kemi bërë dhe ne denoncime.

Arbjan Mazniku: Unë kam vetëm një kërkesë të flas unë. Zoti Peka. Të mbaroj unë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Çim Peka: Po, vazhdo.

Arbjan Mazniku: Detyra e zotit Boçi është që atë gjë ta çojë në prokurori sepse aty vërtetohet se kush e ka pasur nëduar atë kuti dhe cili është përgjegjësi për daljen e saj nga KZAZ-ja. Ajo gjë që ka dorë duhet zbuluar nëse është e këtyre zgjedhjeve.

Luçiano Boçi: Ma dhanë qytetarët, pse ku e gjeta unë

Arbjan Mazniku: Të merret ai sendi të çcohet në Prokurori

Luçiano Boçi: Është fakt, jo send.

Kodi që publikoi Boçi

(f.m/dosja.al)

Një Koment në “Përplasje në studio! Boçi nxjerr kodin e kutisë së votimit: më ndaloi një qytetar, do të të hidhëroj shumë thellë me këtë fakt Mazniku: Zoti Peka të mbaroj unë njëherë, atë sendin çoje në Prokurori

  1. Po ik o budalla. Te numerimi kishte me qindra nga keto. Se u hapen njehere , u hodhen vulat pertoke pasi u verifikuan. U mbyllen dhe u vulosen prape. Te nesermen u numëruan kandidatet dhe u prene vulat e teja e u hodhen prape pertoke. Ne fund u vulosen per te treten here. O nallban. Prandaj svini ne pushtet ju njerez te trashe…eshte mbush pd-ja me injorante.

Shto Koment