Politike

Përplasje e fortë brenda familjes! Politika përplas Nard Ndokën me kunatin e tij, Rama ia vendos përballë në Shkodër

Frrok Gjini do të garojë nën siglën e socialistëve dhe do të mbajë vendin e tetë në Shkodër. 
Featured image of article: Përplasje e fortë brenda familjes! Politika përplas Nard Ndokën me kunatin e tij, Rama ia vendos përballë në Shkodër

TIRANË– Përballje e ‘fortë’ në Shkodër! Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka do të përballet në Shkodër me kunatin e tij, Frrok Gjini.

Detaje nga përballja i ka bërë me dije gazetar Muhamed Veliu, i cili në një lidhje direkte për emisionin “Open” tha se Gjini do të garojë nën siglën e socialistëve dhe do të mbajë vendin e tetë në Shkodër. 

“Me gjasë në Shkodër do të kemi një garë interesante. Po diskutohet për tu vendosur i pesti në listën e Partisë Socialiste për Shkodrën, kunati i Nard Ndokës. Nard Ndoka do të jetë i teti në listën e PD-së. Ndërsa socialistët si përgjigje do t’i vënë kunatin përballë. Ai është Frrok Gjini, ish-deputet i Partisë Demokristiane,”-u shpreh Veliu.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Mbetet për t’u parë se kush do të triumfojë…

(k.m.f.m./dosja.al)

 

Shto Koment