Rajoni

Përplasje bandash në burgun grek, pas sherrit me shqiptarët humb jetën pakestinezi

Përplasje bandash në burgun grek. Humb jetën pakestinezi pas sherrit që pati me tre shqiptarë.
Featured image of article: Përplasje bandash në burgun grek, pas sherrit me shqiptarët humb jetën pakestinezi Foto ilustruese

Greqi- Pas përleshjes me mjete të mprehta që ndodhi mes një grupi shqiptarësh dhe palestinezësh në burgun e Agia Chania në Greqi, ka humbur jetën në spital një pakestinez.

Dosja.al mëson nga burgu i Hanias, se viktima është një i burgosur nga Pakistani, i cili u godit me thikë në gjoks gjatë një episodi të kohës së drekës me të burgosurit e tjerë me kombësi shqiptare.

Viktima u dërgua menjëherë në gjendje të rëndë në spital, i goditur me mjete te mprehta në pjesët e gjoksit duke i shkaktuar hemoragji.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ai nuk mundi t’i shpëtonte plagëve të rënda.Kjo nuk është hera e parë që shqiptarët përleshen në burgjet greke, përveç palestinezëve ata janë përplasur edhe më një grup algjerian në burgun e Avlonas.

J.V/Dosja.al

Shto Koment