Aktualitet

Përplasja me armë në Mamurras, shoqërohen në Polici 7 persona nga fisi i ish-deputetit Mhill Fufi

Shoqërohen në Komisariatin e Policisë 7 persona nga fisi i ish-deputetit të Partisë Socialiste, Mhill Fufi.
Featured image of article: Përplasja me armë në Mamurras, shoqërohen në Polici 7 persona nga fisi i ish-deputetit Mhill Fufi Pamje nga vendi i ngjarjes dhe Mhill Fufi

MAMURRAS– Detaje të reja nga përplasja me armë në Mamurras, shoqërohen në Komisariatin e Policisë 7 persona, disa prej tyre anëtarë të fisit të ish-deputetit të Partisë Socialiste, Mhill Fufi. Burime për Dosja.al bëjnë me dije se ndër të shoqëruarit janë 3 vëllezërit; Gentian Fufi, Besmir Fufi (Gjoni) dhe Rudolf Fufi

Një ngjarje e rëndë ndodhi mesditën e sotme në Mamurras. 2 efektivët e policisë, Ilir Zeka dhe Flamur Lleja kanë ngelur të plagosur pas një përplasjeje me një grup, shumë i afërtë me një politikan të PS-së. Nga grupi është plagosur Nikoll Vorfi.

Gjendja e të plagosurve është jashtë rrezikut për jetën. Shkaku i plagosjes është mospranimi për tju nënshtruar kontrollit policor me arsyetimin se janë të afërtë me PS.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

LAJM KRYESOR:Përplasje me armë zjarri mes policisë dhe 1 grupi kriminal në Mamurras, 2 efektivë të plagosur, të shtënat kapin edhe një nga autorët (EMRAT)

(k.m./dosja.al)

Shto Koment