Aktualitet

4 makina përfshihen në aksident në autostradën Tiranë-Durrës, 2 të lënduar, bllokohet rruga (FOTO)

Një aksident i rëndë ka ndodhur në autostradën Tiranë-Durrës, mesditën e sotme, ku 4 makina jashtë përfshirë në aksident. Dosja.al siguron pamje nga aksidenti, ku shihen sesi janë përplasur automjetet. 2 të lënduar nga ngjarja, fatmirësisht jashtë rrezikut për jetën. Aksidenti ka sjellë bllokim të rrugës.
Featured image of article: 4 makina përfshihen në aksident në autostradën Tiranë-Durrës, 2 të lënduar, bllokohet rruga (FOTO) Foto nga aksidenti ne autostrade

TIRANË– Një aksident ka ndodhur në autostradën Tiranë-Durrës, në kthesën që të çon në bregdetin e Gjirit të Lalzit.

Burime nga vendngjarja, i thanë Dosja.al se katër automjete janë përplasur dhe për pasojë 2 persona kanë mbetur të plagosur nga ky aksident. Policia njofton se ata janë jashtë rrezikut për jetën.

Bëhet me dije gjithashtu se përplasja e automjeteve ka bllokuar trafikun në autostradë, dhe vargu i makinave është deri në Vorë. Siç shihet nga fotot e siguruar nga Dosja.al, makinat janë përplasur me njëra-tjetrën, duke shkaktuar kaos dhe trafik.

Njoftimi i policisë

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Durrës /Informacion Paraprak

Më datë 01.06.2019, rreth orës 13:50 , në autostradën Tiranë-Durrës, ka ndodhur nje perplasje mjetesh ku si pasojë janë lënduar dy persona , të cilët u transportuan në Spitalin e Traumës Tiranë, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi Hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për përcaktimin e shkakut të aksidentit.

(f.m f.g & a.s/dosja.al)

Shto Koment