Aktualitet

Përplas disa mjete dhe largohet nga vendi i aksidentit, nuk i bindet urdhërit të policisë, arrestohet në ndjekje 20-vjeçari

Shtetasi Xh. V.,nuk i është bindur urdhrit të policisë por është larguar duke dëmtuar dhe disa mjete të parkuara.
Featured image of article: Përplas disa mjete dhe largohet nga vendi i aksidentit, nuk i bindet urdhërit të policisë, arrestohet në ndjekje 20-vjeçari Policia e Durrësit

DURRËS– Policia e Durrësit ka arrestuar një 20-vjeçar, i cili nuk i është bindur urdhrit për ndalim, ka përplasur disa mjete dhe është larguar nga vendi i aksidentit.

Shtetasi Xh. V.,nuk i është bindur urdhrit të policisë por është larguar duke dëmtuar dhe disa mjete të parkuara. Policia ka bërë të mundur ndalimin e mjetit dhe shoqërimin e tij në ambientet e Policise.

Njoftimi i policise:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Shërbimet e Patrullës së Përgjithshme në Komisariatin e Policisë Durrës, në vijim të kontrolleve ndaj personave që lëvizin me sende të kundraligjshme dhe rritjen e parametrave të sigurisë në qytet, në lagjen nr.1, Durrës, i kan bërë shenjë për të ndaluar mjetit tip “Benz”, me drejtues shtetasin Xh. V., i cili nuk i është bindur urdhrit të policisë por është larguar duke dëmtuar dhe disa mjete të parkuara. Shërbimet e Policisë në lagjen nr.17, Durrës, kanë bërë të mundur ndalimin e mjetit dhe shoqërimin e tij në ambientet e Policisë. Në vijim të veprimeve, nga Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës, u bë arrestimi në flagrancë për veprat penale “Mosbindja ndaj urdhrit të policisë” dhe “Largimi nga vendi i aksidentit”, i shtetasit Xh. V., 20 vjeç, banues në Durrës.

(a.b)/dosja.al

Shto Koment