Politike

Përmend sërish Ermal Mamaqin! Rama: E kam mik, por bëri diçka të patolerueshme, lokalet në ish-Bllok e më të mirat, të ndërgjegjësohen

VIDEO
Në një komunikim me gazetarët, Rama u bëri thirrje të gjithë bizneseve të mëdha dhe Mamaqit të cilin tha se e ka dhe shumë miq, që të respektojnë masat. 
Featured image of article: Përmend sërish Ermal Mamaqin! Rama: E kam mik, por bëri diçka të patolerueshme, lokalet në ish-Bllok e më të mirat, të ndërgjegjësohen Edi Rama

TIRANË– Kryeministri Edi Rama ka folur sërish për rastin e Ermal Mamaqit, i cili pak ditë më parë publikoi pamjet nga një seminar që mbajti ku grumbulloi dhjetëra njerëz pa maska.

Në një komunikim me gazetarët, Rama u bëri thirrje të gjithë bizneseve të mëdha dhe Mamaqit të cilin tha se e ka dhe shumë miq, që të respektojnë masat. 

Pjesë nga fjala e Ramës

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Unë e kam shumë mik Ermal Mamaqin port ë mblidhet njerëzia në atë formë, është e patolerueshme. Po përmend një emër këtu sepse është edhe personazh publik dhe të gjithë duhet të ndërgjegjësohemi për atë që bëjmë. Lokalet më të mira, n ëish-Bllok, më të shtrenjtat, me më pak dhimbje koke, duhet të japin shembull.

LAJM KRYESOR/ Shtimi i të infektuarve, Rama paralajmëron bizneset: Do rrisim gjobat, policët dhe inspektorët do t’ju imponojnë me forcë respektimin e masave! Mos u dendni në ilaçe. Manastirliu: Variantet e Covid-19 mund të kenë hyrë në vend

(f.m/dosja.al)

Shto Koment