Politike

PERLA! Besart Kadia-kontrollorëve: Silluni siç ka emrin aeroporti, duroni me pak lekë siç thoshte ‘Nënë Tereza’

I ftuar në 'Open", Kadia tha se Nënë Tereza ishte shenjtore dhe thoshte se në kohët e vështira, duhet të durojmë me pak lekë.
Featured image of article: PERLA! Besart Kadia-kontrollorëve: Silluni siç ka emrin aeroporti, duroni me pak lekë siç thoshte ‘Nënë Tereza’ Besart Kadia

TIRANË– Zëvendës ministri Besart Kadia u ka kërkuar kontrollorëve të Albcontrol që të sillen si ‘Nënë Tereza’, siç ka emrin edhe aeroporti në Rinas. I ftuar në ‘Open”, Kadia tha se Nënë Tereza ishte shenjtore dhe thoshte se në kohët e vështira, duhet të durojmë me pak lekë.

Referuar këtyre fjalëve, Kadia tha se edhe kontrollorët duhet të duronin të paktën deri në maj, me kaq para. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Unë mendoj të sillen si Nënë Tereza, siç ka edhe emrin vetë aeroporti. Nënë Tereza ishte shenjtore dhe thoshte se në kohët e vështira, duhet të durojmë me pak lekë. Edhe kontrollorët duhet të duronin të paktën deri në maj, me kaq para,”- tha Kadia.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment