Bota

Përkujtohet 19-vjetori i 11 shtatorit/ Në ceremoni merr pjesë Trump dhe Melania, Biden dhe Pence takohen me “bërryla”, pamjet nga përkujtimi i viktimave

Kanë kaluar 19 vjet pasi avionët e terroristëve përplasën në Qendrën Botërore të Tregtisë dhe Pentagon dhe u përplasën në Shanksville, Pensilvani. Gati 3,000 jetë humbën - rreth 2,700 prej tyre në Neë York - në sulmin më vdekjeprurës në historinë e vendit.
Featured image of article: Përkujtohet 19-vjetori i 11 shtatorit/ Në ceremoni merr pjesë Trump dhe Melania, Biden dhe Pence takohen me “bërryla”, pamjet nga përkujtimi i viktimave Trump dhe Melania, Joe Biden dhe Mike Pence.

SHBA– Familjarët e viktimave të sulmeve të 11 shtatorit janë mbledhur ditën e djeshme për të nderuar të dashurit në vendet ku ndërruan jetë. Në këtë ceremoni kanë qenë gjithashtu edhe udhëheqësit kryesorë politikë të SHBA-ve në nder të viktimave gjatë ritualeve të mbajtura në këtë kohë pandemie.

Kanë kaluar 19 vjet pasi avionët e terroristëve përplasën në Qendrën Botërore të Tregtisë dhe Pentagon dhe u përplasën në Shanksville, Pensilvani. Gati 3,000 jetë humbën – rreth 2,700 prej tyre në Neë York – në sulmin më vdekjeprurës në historinë e vendit.

Atje ishte edhe edhe kandidati për president,  Joe Biden i cili është përshëndetur me Mike Pence vetëm duke përplasur bërrylat ku nga fotot është parë që ka biseduar hkurtimisht me të përpara ceremonisë së përkujtimit në Manhattan.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Dhe presidenti amerikan Donald Trump dhe gruaja e tij, Melania, morën pjesë në shërbimin përkujtimor në Shanksville të Fluturimit 93.

Burimi: Nytimes

A.C/Dosja.al

Shto Koment