Rajoni

Përkeqësohet situata e Covid-19 në Kosovë, regjistrohen 13 viktima në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në gjithë territorin e Kosovës kanë vdekur 13 persona dhe janë infektuar 245 të tjerë duke e çuar në total 8.799 numrin e të sëmurëve.
Featured image of article: Përkeqësohet situata e Covid-19 në Kosovë, regjistrohen 13 viktima në 24 orët e fundit Klinika Infektive
Përditësuar:

KOSOVË– Në 24 orët e fundit kanë vdekur13 pacientë nga koronavirusi duke eçuar në 249 numrin e përgjitshshëm të viktimave që prej fillimit të shpërthimit.

Ndërkohë edhe numri i të infektuarëve është teje i lartë, ku sipas autoriteteve vendase është bërë me dije se nga 468 persona të testuar si të dyshuar me Covid-19, 245 prej tyre kanë rezultuar pozitivë.

Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 71 raste, komuna Podujevë 24 raste, komuna Gjilan 18 raste, komuna Gjakovë 15 raste, komuna Mitrovicë 14 raste, komuna Pejë 14 raste, komuna Ferizaj 11 raste, komuna Vushtrri 11 raste, komuna Prizren 9 raste, komuna Fushë Kosovë 8 raste, komuna Klinë 7 raste, komuna Istog 6 raste, komuna Deçan 5 raste, komuna Dragash 5 raste, komuna Lipjan 5 raste, komuna Viti 5 raste, komuna Drenas 3 raste, komuna Skenderaj 3 raste, komuna Suharekë 3 raste, komuna Malishevë 2 raste, komuna Obiliq 2 raste, komuna Shtime 2 raste dhe me nga një rast komunat Graçanicë dhe Kaçanik.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Deri më tani në Kosovë 236 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 8.799.

A.C/Dosja.al 

Shto Koment