KRYESORET
Art&Argëtim

Periudha konflikti në punë, mos e teproni shumë me zënkat në dashuri, HOROSKOPI SOT

19 Janar 2022, 06:03 Nga DOSJA
Periudha konflikti në punë, mos e teproni shumë me zënkat

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Në dashuri, përpiquni të mos e teproni shumë me zënkat. Periudha konflikti edhe në punë, kushtojini vëmendje marrëdhënieve me Peshoren dhe Gaforren.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Përpiquni të mos i acaroni marrëdhëniet e dashurisë që tashmë janë pjesërisht konfliktuale, të mërkurën do të ishte shumë e rëndë për t’u përballuar. Në punë nevojitet një ndryshim apo transformim rrënjësor.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Pajtimi në horizont për çiftet më pak të lumtur, por nuk përjashtohet dashuria e re gjatë ditëve të mbetura të javës. Në punë mund të jeni të pavendosur për diçka, merrni kohën tuaj.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Jini të kujdesshëm që të mos kujtoni fantazmat e së kaluarës, veçanërisht nuk doni njerëz që nuk janë në dorën tuaj. Mundësi të mëdha në punë, ecni përpara pa frikë.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Deri në fund të muajit do t’ju duhet domosdoshmërisht të rregulloni atë që nuk shkon në dashuri dhe në familje. Në punë ka shumë probleme, por mjafton një minimum kujdesi për të kapërcyer gjithçka.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Dashuria më në fund rifiton hapësirë ​​në jetën tuaj, veçanërisht në funksion të fundjavës. Për ata që kanë punuar mirë në të kaluarën, frytet janë gati për t’u vjelë.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Në dashuri do të jeni gati të ndreqni gjatë kësaj jave disa gabime të së kaluarës. Në punë është vërtet e vështirë të përballosh gjithçka, por yjet do t’ju udhëheqin.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Situatë ende shumë e çuditshme në dashuri, përpiquni të flisni dhe sqaroheni me partnerin. Në punë, fundi i janarit do jetë në anën tuaj.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Një ditë e vlefshme për dashuri dhe takime të rastësishme, ata që janë vetëm më në fund do të mund ta përfitojnë atë. Në punë, mos kini frikë të hidheni, idetë e reja fitojnë gjithmonë.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Një ditë që ju jep vërtet kaq shumë emocione të mira, përpiquni të mos e humbni këtë energji të mirë. Situata e përgjithshme shumë interesante në punë, transformimet e muajve të fundit janë në zhvillim e sipër.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Të mërkurën është një ditë në të cilën mund të humbisni totalisht durimin. Një ditë e ngarkuar në punë, por për fat nuk ju mungon kreativiteti për të zgjidhur problemet.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Vijnë ditë të ngarkuara për ndjenjat, është më mirë të diskutoni menjëherë problemet që lindin. Në punë mësoni të dëgjoni edhe problemet e të tjerëve.

(e.h/dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

Sondazh

Poll

'Faleminderit përfaqësues të DASH'/ Çupi ngatërrohet në Komision, buzëqesh: S'keni shansin

'Faleminderit përfaqësues të DASH'/ Çupi ngatërrohet në Komision, buzëqesh: S'keni shansin

Rrëfimi i Dumanit/ Berisha: S’kisha dëgjuar që bandat rivale të merrnin të njëjtin vrasës

PPE për krizën në PD? Berisha: S’e di, e vlerësojmë, disa nga ne do shkojnë

Berisha korrigjohet: Ia paskam thënë gabim emrin Dumanit, e paska Nuredin

Duma e Alizoti në mbledhjen e Rithemelimit, Berisha: Do e merrni vesh në darkë

3 Komisionet në duart e Alibeajt, Berisha: Përpjekje Ramës për ta lënë vendin pa Opozitë

Miraka te Ligjet, Berisha: Bardhi të japë sqarime për vrasjen në Elbasan

Berisha: Alibeaj merr në mbledhje demokratë që nuk janë pjesë e grupit të PD

Berisha paralajmëron protesta: Droga është normë në polici, mjaftojnë dy vrasjet e fundit

Nesër zgjidhet kryesia e PD/ Berisha: Sot dorëzoj emrat

Pas Dumanit, Berisha thirrje Besian Xhixhës: Trego lidhjet e krimit me politikën

Berisha: Dumanit po i censurojnë dëshmitë, nxirrni tabulatet e Taulant Ballës me Suel Çelën

Berisha thirrje Nuredin Dumanit: Trego gjithçka, deri tani ke thënë ato që dimë të gjithë

Berisha: Gjykata Supreme janë Rama e Don Agaçio, gjthçka ndodh në dhomë këshillimi

Manja ‘pastroi’ dosjet, Berisha: Mafia e pronave u amnistua, mjafton të çojnë qesen në Apel

S'përmbahen! Bardhi: Mos më ngri zërin mua. Bushka: Flisni 7 veta në kor

PLAS KEQ te Ligjet/ Bushka: Ne jemi ndryshe Gazi, ty të është vrarë dikush në zonën elektorale

Raporti i Administratës Publike, Bardhi: Keni analizë për patronazhistët, keni marrë masa?

Raporti i Administratës Publike/ Alibeaj: Pse gjatë vitit zgjedhor ka pasur më shumë rekrutime?

Anëtarët e ish-sigurimit të Shtetit/ Alibeajt s'i pranohet kandidati, ngre zërin: Ja provat

Socialistët miratojnë të propozuarin e Berishës, Simon Miraka

Sherr te Ligjet/ Bardhi: Të pafytyrë, votuat të propozuarin e non-gratas. Bushka: Lëri patetizmat

Në qendër të Tiranës, aksidentohet autobusi i linjës së Institutit

Emrat e Alibeajt për Zgjedhoren, Balla: Sa t'i sjellë, do i miratojmë, më në fund

Presidenti/ Balla: Votat do i gjejmë, po konsultohem me dy grupet e tjera të Opozitës

Bylykbashi anëtar i Reformës Zgjedhore, Alibeaj: Nuk është provokim

'Jam kryetar grupi'/ Alibeaj: Brenda PD s'ka përplasje, s'ka bojkot për presidentin, të hënën....

Procesi i zgjedhjes, Alibeaj: Jemi gati deri në 12 të natës nëse PS ndryshon mendje

Zgjedhja e Presidentit/ Alibeaj: Maxhoranca nuk i ka 71 vota, është realitet

Procesi i Presidentit/ Ndryshon mendim pas mbledhjes, Alibeaj: Do marrim pjesë

Cilët kryebashkiakë do kallëzohen? Manja: Hetimi ka rregulla, s'bëj publike asnjë rast

Rrezikon Shqipëria nga lufta?Peleshi:Jemi të sigurtë,NATO reagon sa herë që preket një pëllëmbë tokë

Shqipëria ngre bazë të dhënash për emergjencat, çon togë në Bullgari, zgjeron kontributin në NATO

Balluku: Ka abonentë familjarë që përdorin mbi 5 mijë kw mujorë, do kenë pishina, s'fikin dritat

Miratohet koncensioni për ndërtimin e aksit Thumanë-Kashar

Qeveria vendos transferimin e të dhënave për licensat e minierave

A e ka gati Shqipëria dosjen për çështjen e detit në Hagë? Xhaçka: Në atë fazë jemi

Mbështetje për emigrantët shqiptarë në Greqi? Xhaçka: E diskutova me Dendias, do njihet gjuha shqipe

Shqipëria jep OK për futjen e Suedisë e Finlandës në NATO

Gjuhë të huaja e letërsia, ulet mesatarja që duhet të kenë maturantët për këto degë

Kisha

Mbledhja e grupit, Berisha mbërrin në selinë blu: Alibeaj vegël e Ramës, po fyejnë Diasporën

Forumi i PPE, Berisha: Po mbajnë qëndrim neutral, zëri ynë s’do mungojë

S’ju uroi asnjë ambasadë, Berisha: S’e mbaj mend ta kenë bërë ndonjëherë

Marrëdhënia me SHBA, Rama: Miqtë e BE s'e kuptojnë, u dukemi budallenj

Rama: Kemi gati projektin për një bazë detare të NATO-s, do ia paraqesim gjeneralit

Yuri Kim në sallë, Edi Rama: Do flas anglisht, të shmang përkthimin e keq që krijon probleme

U nderua me medalje, gjenerali amerikan 'i mahnitur' pas Ramës: Jeni lider!

Rama i dorëzon medalje Komandantit të NATO-s: Do bëjmë plan për një bazë detare

INCIDENTI- Rama mezi i vendos medaljen gjeneralit amerikan: Më fal, s'qenka e lehtë