Sport

Perisic kthehet në “patate të nxehtë”, Bayern Munich merr vendimin për të ardhmen e kroatit

Futbollisti u huazua nga Interi tek bavarezët për 5 milionë euro me opsion për ta blerë përfundimisht për 20 milionë euro të tjera
Featured image of article: Perisic kthehet në “patate të nxehtë”, Bayern Munich merr vendimin për të ardhmen e kroatit Ivan Perisic

GJERMANI– Bayern Munich ka vendosur të mos blejë Ivan Perisic. Kjo u njoftua nga trajneri Hansi Flick, gjatë një ngjarje në muzeun e Bayernit, duke iu përgjigjur atyre që kërkuan lajme në lidhje me të ardhmen e sulmuesit kroat.

Futbollisti u huazua nga Interi tek bavarezët për 5 milionë euro me opsion për ta blerë përfundimisht për 20 milionë euro të tjera. Ky opsion nuk është përdorur nga Bajerni, pasi ekipi gjerman ka kërkuar një ulje të çmimit por zikaltërit nuk kanë pranuar.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sulmuesi i krahut shënoi 8 gola me bavarezët dhe dha 10 asiste. Tani mbetet të shihet në Perisic do qëndrojë tek Interi apo do të huazohet sërish apo të shitet tek një klub tjetër.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment