Politike

Përgjimet e bujshme të Bild/ Kush është biznesmeni Ymer Lala, babai i deputetes së re

 • “A t’ja jap kartat”, Ymer Lala në përgjime me një të panjohur: Jepja se kam mbaruar punë (Audio 8)
 • Ymer Lala është babai i deputetet Reme Lala. Ai është biznesmen i fuqishëm në zonë e Dibrës.
  Featured image of article: Përgjimet e bujshme të Bild/ Kush është biznesmeni Ymer Lala, babai i deputetes së re Ymer Lala

  Tiranë- 10 përgjimet e reja të “Bild” kanë trazuar edhe më shumë situatën politike në vend.  Në këto përgjime flitet sërish për shitblerjen e votës në Dibër, dosjen 184. Mes personave që marrin pjesë në audio-përgjim dhe merave më të lakuar është dhe ai i Ymer Lalës.

  Ymer Lala

  Kush është Ymer Lala? 

  Ymer Lala është edhe babai i deputetes së PDIU, Reme Lala që menjëherë pas fitores kaloi me PS-në. Lala, biznesmeni i njohur, i cili ka marrë një sërë akuzash nga ana e Partisë Demokratike është i përmendur në përgjime, e për rrjedhim dhe në dosjen 184. Në audion e tetë të këtyre përgjimeve të reja dëgjohet Ymer Lala që flet me një numër të paidentifikuar.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Gazeta gjermane “Bild” dje publikoi 10 përgjime të reja për dosjen 184. Në këto përgjime dëgjohen zërat e disa funksionarëve të lartë të PS, që flasin me njëri-tjetrin pas votimeve dhe shprehen të kënaqur për rezultatin e votimeve. Po ashtu në këto përgjime ka marrë pjesë dhe drejtori i Policisë së Dibrës që flet me ish-minsitrin e Brendshëm Saimir Tahiri.

  J.V/Dosja.al

  Shto Koment