Politike

Përgjimet e BILD, PS humbet qetësinë, Manja: Duhet hetim…por blerje votash nuk pashë (REAGIMI)

Manja tha se ndihet i shqetësuar që doli sekreti hetimor, por në komentin që dha publikisht, Manja tha se në asnjë moment, në audio-përgjime nuk është folur për blerje votash.

TIRANE- Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja, ka dalë në një konferencë për mediat, pas publikimit të 6 audio-përgjimeve nga gazeta gjermane “BILD”. Manja tha se ndihet i shqetësuar që doli sekreti hetimor, por në komentin që dha publikisht, Manja tha se në asnjë moment, në audio-përgjime nuk është folur për blerje votash.

Pjesë nga fjala e Ulsi Manjës:

Jam i shqetësuar për institucionet ligjzbatuese. Nuk më shqetëson fati i personave të përfshirë në atë dosje. Duhet të nisë një hetim për nxjerrjen e sekretit hetimor. Prokuroria nxorri sekretin hetimor në shkelje të ligjit, që është vepër penale, dhe e çoi tek selia e PD. Dosja 339 është përdorur nga PD. PD kthen në kauzë një dosje që është nën hetim. S’di nëse ka mbetur më material përgjimi që ka mbetur pa dalë nga dosja 339 sepse opinionit i serviren herë 3, herë 4 përgjime, por në asnjë nga materialet e përgjimit s’kam parë të flitet për blerje votash. Do të duhet ta çojë hetimin deri në fund.

Ditën e sotme, gazeta gjermane “Bild” ka publikuar audiopërgjime të reja lidhur me “Dosjen 339|1”, një nga çështjet, hetimi i të cilës bëri që PD ta ketë si çështje kryesore në betejën për rrëzimin e qeverisë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në përgjime dëgjohet Astrit Abdylaj, i cili përfshihet vetë në fushatën elektorale të PS.

Avdyli kërkon që miku i tij, Elton Arbana të jetë pjesë e listës së deputetëve në Durrës, dhe vë në dukje mbështetjen që familja Avdyli ka për deputetin Ilir Ndraxhi.Në bisedat e publikuara Astrit Avdyli zotohet se rezultati i Partisë Socialiste në Durrës do të jetë spektakolar.

(F.g/dosja.al)

Një Koment në “Përgjimet e BILD, PS humbet qetësinë, Manja: Duhet hetim…por blerje votash nuk pashë (REAGIMI)

  1. Do ta shofesh kur te vije edhe ty radha,se nje nga nje Po ju Ha Shoku Edi🤣😉😛👋

Shto Koment