Politike

Përfundon numërimi në Has! PD fiton thellë, shkëputet me 2 mijë vota, PS, numër i lartë i votave të pavlefshme!

Një numër i lartë fletësh votimi prej 488 fletëvotimi janë shpallur të pavlefshme.
Featured image of article: Përfundon numërimi në Has! PD fiton thellë, shkëputet me 2 mijë vota, PS, numër i lartë i votave të pavlefshme! Foto nga numerimi

KUKES– Ka përfunduar procesi i numërimit në qytetin e Hasit. Partia Demokratike është fituese në këtë bashki, pjesë e qarkut Kukës. Rezultati final në Has është: Partia Socialiste 2671; Partia Demokratike 4776 dhe Lëvizja Socialiste për Integrim 16 vota. Një numër i lartë fletësh votimi prej 488 fletëvotimi janë shpallur të pavlefshme.


HAP PAS HAPI/ Numërohen mbi 27% e kutive në vend! PS-ja me diferencë të lehtë! PD-LSI në rritje, prijnë në Veri, Tom Doshi ‘lëshon karrigen’ në mënyrë të papritur: KQZ të më zëvendësojë

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(F.g/dosja.al)

Shto Koment