Aktualitet

Përfshihet nga flakët zona e Karaburunit në Vlorë, zjarr pranë pikës ushtarake të Pashalimanit

Po ashtu mësohet  se zjarrëfiksja ka shkuar në zonë dhe po përpiqet të neutralizojë flakët.
Featured image of article: Përfshihet nga flakët zona e Karaburunit në Vlorë, zjarr pranë pikës ushtarake të Pashalimanit Foto nga zjarri

VLORË– Një zjarr masiv është përhapur së fundmi në kodrat e Karaburunit. Burime për Dosja.al bëjnë me dije se zjarri ka rënë pranë pikës ushtarake të Pashalimanit.

Po ashtu mësohet  se zjarrëfiksja ka shkuar në zonë dhe po përpiqet që të shuajë zjarrin. Mësohet se flakët po favorizohen nga era e fortë, dhe terreni kunfrinor po bën të vështirë ndërhyrjen e zjarrëfikësve. Dyshohet se zjarri  ka qenë i qëllimshëm por megjithatë nga flakët nuk rrezikohen banesat e zonës.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Pamje nga zjarri

Gjatë periudhës së verës në vend pati zjarre masive pothuajse në të gjithë territorin. Zjarre këto të cilat u neutralizuan gjatë muajit shtator për shkak edhe të motit me reshje intensive.

(A.K.dosja.al)

Shto Koment