Aktualitet

Përfitoi nga karantinimi dhe hyri për të vjedhur, banorët e Beratit rrethojnë hajdutin në lagjen “Uznovë”, ia bëjnë gati policisë për ta prangosur

VIDEO
Sapo kanë parë 30-vjeçarin, banorën e "Uznovës", i janë afruar dhe e kanë pare që hajduti po futej në një ndërteesë që është kkati i parë lokla, ndërsa i dyti shtëpi.
Featured image of article: Përfitoi nga karantinimi dhe hyri për të vjedhur, banorët e Beratit rrethojnë hajdutin në lagjen “Uznovë”, ia bëjnë gati policisë për ta prangosur Pamje nga Berati

BERAT– Një person është vënë në pranga nga policia në Berat, pasi ka përfituar nga karantinimi për t’u futur në shtëpitë e pabanuara dhe për të grabitur. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Uznovë”, në orë 13:00 të ditës së sotme, teksa në këtë rrugë nuk kishte asnjë lëvizje.

Sapo kanë parë 30-vjeçarin, banorën e “Uznovës”, i janë afruar dhe e kanë pare që hajduti po futej në një ndërteesë që është kkati i parë lokla, ndërsa i dyti shtëpi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Të afërmit e pronarit të banesës, që prej një muaji jeton me familjen në Durrës, ka vënë re që 30-vjeçari është i huaj dhe të gjithë fqinjët janë sulur për ta kapur hajdutin. Ata e kanë rrethuar dhe kur ka ardhur policia, e kishte gati tashmë, vetëm për t’i vënë prangat.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment