ShowbizTelevizion

Përfitoi 110 milionë euro nga Shqipëria/ Pas Agon Channel, Francesco Becchetti hap një tjetër televizion (Pjesë e saj figura të njohura shqiptare?)

Pas mbylljes së televizionit Agon Channel, drejtuesi i saj Francesco Becchetti do të hapë një televizion tjetër.
Featured image of article: Përfitoi 110 milionë euro nga Shqipëria/ Pas Agon Channel, Francesco Becchetti hap një tjetër televizion (Pjesë e saj figura të njohura shqiptare?) Francesco Becchetti
Përditësuar:

ITALI- Biznesmeni italian Francesco Becchetti do përfitojë plot 110 milionë euro nga vendi jone pas vendimit të marrë në gjykatën ndërkombëtare për çështjen ‘Beccheti’ kundër Shqiperise.

Mirëpo duket se biznesmeni nuk do e mbyllë aventurën e televizionit pasi mësohet se ai do të krijojë një televizion të ri që do të ketë formatin e webit. E veçanta e këtij televizioni duket se do të jenë emrat e njohur të medias italiane: Francesca Ferragni, Andrea Pinna, Piero Armenti e shumë të tjera.

7 vjet pas aventurës, e cila mbaroi keq në Shqipëri, Francesco Becchetti kthehet në zyrë me projektin ZWEBTV, një transmetim që tenton të ‘përziejë’ gjuhët e televizionit dhe të uebit, për të bashkuar disa breza. Becchetti ka dalë plotësisht i padëmtuar nga çështja gjyqësore në të cilën qeveria shqiptare e kishte përfshirë atë, duke e akuzuar atë për evazion dhe pastrim parash”, shkruajnë mediat italiane për projektin e Becchettit, ZWEB TV.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ende nuk dihet se nëse pjesë e këtij projekti Becchetti do të bëjë emra shqiptarë me të cilët ka punuar më parë në televizionin Agon.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment