Virale

“Perfeksioni” në Instagram Vs Realitet/ Harrojeni trupin ideal! Ja truqet që përdorin njerëzit që ndiqni ju në rrjete sociale.

Personat që ndiqni në rrjetet sociale, sidomos ato me shumë ndjekës janë gjithmonë në kërkim të pozës perfekte. Por për të treguar si e arrijnë dhe çfarë ndodh pas kuintave, na e tregon Danae Mercer.

“Perfeksioni” në Instagram përballë realitetit! Kur jemi në verë, në një kohë kur një pjesë e mirë prej nesh i “vuan” pak ato kaloritë e marra gjatë dimrit, fotot e mëposhtme do t’ju bëjnë të hapni sytë nga habia.

Personat që ndiqni në rrjetet sociale, sidomos ato me shumë ndjekës janë gjithmonë në kërkim të pozës perfekte. Por për të treguar si e arrijnë dhe çfarë ndodh pas kuintave, na e tregon Danae Mercer.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Mercer është influencuese dhe gazetare që ekspozon truket që shumë njerëz përdorin për të ndryshuar trupat e tyre për foto në Instagram.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment