Rajoni

Përfaqësuesi i qeverisë Hoti në seancën e deputetit Arifi: Kërkesa për të shkuar më zgjedhje është pabazë

Ai gjithashtu u shpreh se edhe nëse kjo gjykatë vendos që të shkohet në zjedhje nuk mund të shkohet me automatizim.    
Featured image of article: Përfaqësuesi i qeverisë Hoti në seancën e deputetit Arifi: Kërkesa për të shkuar më zgjedhje është pabazë Foto nga seanca

KOSOVË- Përfaqësuesi i qeverisë së Avdullah Hotit, Besnik Berisha është shprehur se kërkesa e Lëvizjes Vetvendosje për të shkuar në zgjedhje të parakohshme është pabazë. Ai gjithashtu u shpreh se edhe nëse kjo gjykatë vendos që të shkohet në zjedhje nuk mund të shkohet me automatizim.

Kërkesa për të shkuar në zgjedhje nuk ka bazë kushtetuese. Ne besojmë që nuk mund të ketë shkuarje në zgjedhje me automatizëm edhe nëse kjo gjykatë do të vendoste ashtu,” ka thënë ai.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Seanca për vlefshmërinë e votës së Etem Arifit po mbahet online për shkak të kushteve jo të favorshme në të cilat ndodhet Kosova. Nëse vota e tij shpallet e pavlefshme atëherë qeveria Hoti do të bjerë dhe vendi do të shkojë në votime të parakohshme.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment