Virale

Vendosi të brendshmet si maskë për COVID-19, arrestohet miliarderi: E keni gabim, është më e sigurta

FOTO
Miliarderi ka zgjedhur një maskë ndryshe nga ato të zakonshmet që  jemi mësuar të shohim çdo ditë tek njerëzit. Në vend të maskave të certifikuara, ai doli në rrugë me një palë të  brendshme grash.
Featured image of article: Vendosi të brendshmet si maskë për COVID-19, arrestohet miliarderi: E keni gabim, është më e sigurta John McAfee

 BRITANI E MADHE- Me përhapjen e pandemisë shumica e njerëzve janë të detyruar të mbajnë një maskë mbrojtëse pasi dalin nga shtëpia, sidomos kur jetojnë në vende të populluara.

Por një rast i veçantë që ka çuditur edhe policët është ai i miliarderit John McAfee, i cili ka përfunduar në prangat e policisë norvegjeze. Miliarderi ka zgjedhur një maskë ndryshe nga ato të zakonshmet që  jemi mësuar të shohim çdo ditë tek njerëzit.

Në vend të maskave të certifikuara, ai doli në rrugë me një palë të  brendshme grash.

John McAfee

Ai i  kishte vendosur në fytyrë si maskë duke mbulur hundën dhe gojën, për t’u mbrojtur nga  Covid-19. Këtë lajm e bërë me dije vet John McAfee në “Twitter”.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Postimi i John McAfee ne Twitter

Ai tha se oficerët norvegjezë nuk u impresionuan nga maska që ai kishte krijuar me të brendshmet e grave.

 “Insistoj se është me e sigurta e mundshme dhe refuzoj të vendos diçka tjetër në të mirë të shëndetit tim.”- ka shkruar miliarderi 74-vjeçar.

A.C/Dosja.al

Shto Koment