Politike

Përdhunimi i 13-vjeçares, Luan Rama: Zgjedh të distancohem nga ata që fajësojnë Policinë

Deputeti i LSI-së, Luan Rama në seancën e sotme plenare u shpreh se kishte zgjedhur që të distancohej nga ata që fajësonin Policinë e Shtetit lidhur me rastin e përdhunimit të 13-vjeçares.
Featured image of article: Përdhunimi i 13-vjeçares, Luan Rama: Zgjedh të distancohem nga ata që fajësojnë Policinë Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama

Zv.kryetari i LSI-së, Luan Rama në fjalën e tij në Kuvend u shpreh se kishte zgjedhur që të distancohej nga ata që fajësonin Policinë e Shtetit lidhur me rastin e përdhunimit të 13-vjeçares.

“Distancohem nga ata që fajësojnë Policinë e Shtetit. Ministri i Brendshëm duhet që të vinte dhe të tregonte data që nga denoncimi nga familjarët e vajzës deri tani. Kjo ia mbyll gojën çdo lloj spekulimi. Kur na errësohen sytë nga spekulimi bëhemi të gjithë bashkëfajtorë. Ky paralament është shëmbëlltyra më e shëmtuar se si nuk duhen që të sillën qytetarët. Ky parlament e ka konsumuar në çdo pikëpamje vetëveten,”- e mbylli Rama.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ngjarja tronditëse e 13-vjeçares  u fsheh nga Policia e Shtetit, por u bë publike pas një denoncimi të ish-kryeministrit Sali Berisha në rrjetin e tij social, Facebook. (Lexo këtu) 

Ndërsa gjatë ditës së sotme, të shumta kanë që akuzat ndaj ministri të Brendshëm Sandër Lleshaj për fshehje të ngjarjes nga Policia. (Lexo këtu)

Shto Koment