Kuriozitete

Përbindëshi Loch Ness ekziston, noton i qetë në ujrat kineze dhe videoja e saj po ‘tmerron’ rrjetin (VIDEO)

Misteri pas "përbindëshit të Loch Ness" duke se është zbuluar. Një video po qarkullon në rrjete sociale, e regjistruar së fundi në Kinë.

Kina është rrëmbyer nga thashethemet e egra të një krijese misterioze që përgjojnë në ujërat pranë Digës së Tre Gorgeve në provincën Hubei. Pamjet e postuara në internet kanë nxitur teori të shumta konspirative, por a është Loch Ness një përbindësh i vërtetë?

I quajtur “Përbindëshi i Ujit me tre gunga”, bisha (ose çfarëdo qoftë ajo) ka mbizotëruar në diskursin në internet në Kinë që nga pamjet që për herë të parë u shfaqën javën e kaluar në Kinë. Videoja e përbindëshit Loch Ness është parë më shumë se 32 milion herë.

Shkencëtarët kishin dyshimet e tyre dhe hodhën poshtë teorinë e një specieje të re apo mutacioni gjenetik, duke e cilësuar përbindëshin një gjarpër gjigand uji.

Kinezët pretendojnë se kanë të bëjnë me një salamandër gjigande, e cila mund të rritet deri në 5.9 metra. Disa dyshuan në cilësinë e videos dhe e menduan si një kamuflim, por përbindëshi i Loch Ness noton i qetë në ujrat pranë digës së Tre Gorgeve.

Burimi: RT

(R.L/Dosja.al)

 

Shto Koment