Politike

Përballet me Bashën më 13 qershor! Kadilli: Sado e pabarabartë gara, i vendosur që të vijoj betejën për ndryshimin e PD

Në fjalën e tij, para mediave, Kadili tha se ishte i vendosur për të vijuar garën, në mënyrë që të rikthente PD-në frymëzuese. 
Featured image of article: Përballet me Bashën më 13 qershor! Kadilli: Sado e pabarabartë gara, i vendosur që të vijoj betejën për ndryshimin e PD Fatbardh Kadilli

TIRANË– Kandidati për kryetar i Partisë Demokratike, Fatbardh Kadilli, pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar ka folur për mediat duke shprehur vendosmërinë për të vijuar garën e tij deri në zgjedhje më 13 qershor. Në fjalën e tij, para mediave, Kadili tha se ishte i vendosur për të vijuar garën, në mënyrë që të rikthente PD-në frymëzuese. 

“Qoftë Kryesia, qoftë Këshilli diskutuan gjatë dhe më përgjegjësi. Zërat kritikë arritën të artikulojnë qartë dorëheqjen e kryetari,. Ata nuk u dëgjuan por u arrit të hapej gara. Sado e pabarabartë të jetë gara jam i vendosur që të vazhdoj projektin për një PD më të pastër, më të hapur, më konkurruese. Një PD e ndryshuar mund të ndryshojë Shqipërinë. Krimit do të vendosim përballë qytetarin. Ne nuk mund ta akuzojmë qytetarin. Jam i vendosur për të shkuar deri në fund,“- tha ai.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

LAJMI KRYESOR: Më 13 qershor PD voton për kryetar! Basha rikandidon: Mos drejtoni gishtin nga unë për humbjen, ka ndodhur ‘masakër’. Do t’ju tregoj si s’do vjedhë më Rama. Nishani: Situata më kritike në parti prej ’97-s! Kadilli: Jam i vendosur për ndryshim

(k.m/dosja.al)

Shto Koment