Politike

“Për të ngrohur sadopak zemrat”, Etjen Xhafaj: Së bashku me dy forume dhuruam pako solidariteti familjeve më në nevojë në Kavajë

FOTO
Xhafaj shkruan se ndihma u bë në bashkëpunim me Forumin e Gruas Socialiste dhe Forumit Rinor Eurosocialist Kavajë.
Featured image of article: “Për të ngrohur sadopak zemrat”, Etjen Xhafaj: Së bashku me dy forume dhuruam pako solidariteti familjeve më në nevojë në Kavajë Etjen Xhafaj

KAVAJË– Zëvendës ministri Etjen Xhafaj, i cili është i deleguari i Parisë Socialiste për Kavajën dhe Rrogozhinënë, shkruan se disa familjeve më në nëvojë i janë dhurua pako solidariteti.

Në një postim në rrjetin social “Facebook”, Xhafaj shkruan se ndihma u bë në bashkëpunim me Forumin e Gruas Socialiste dhe Forumit Rinor Eurosocialist Kavajë.

Shkrimi i plotë:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Mirëmëngjes! Në kohëra të vështira nuk lejojmë që askush të mbetet pas dhe të jetë vetëm.  Me këtë simbolikë, bashkë me kontributin e Forumit të Gruas Socialiste dhe Forumit Rinor Eurosocialist Kavajë  dhuruam pako solidariteti familjeve më në nevojë.

Për të lehtësuar sado pak vështirësitë dhe sidomos për të ngrohur sadopak zemrat.

(kle.mu./dosja.al)

Shto Koment