Bota

Për shkak të koronavirusit, Rusia mbyll plotësisht kufijtë

Bëhet me dije se rrugët e Moskës sot ishin të boshatisura, ndërsa janë mbyllur të gjtha restoranetet dhekafet përjashtuar farmacitë dhe dyqanet me ushqime. Por megjithatë , Moska nuk ka urdhëruar izolim të përgjithshëm por gjatë kësaj jave I ka ashpërsuar masat.
Featured image of article: Për shkak të koronavirusit, Rusia mbyll plotësisht kufijtë Vladimir Putin

RUSI- Autoritetet ruse kanë njoftuar se Rusia do të mbyllë plotësisht kufijtë e saj për të luftuar përhapjen e koronavirusit. Sipas masave të marra nga qeveria, Rusia do të ndërpresë përkohësisht lëvizjet e pikave kufitare duke përfshirë portet dhe hekurudhat duke nisu që nga dita e sotme.

Bëhet me dije se rrugët e Moskës sot ishin të boshatisura, ndërsa janë mbyllur të gjtha restoranetet dhe kafet përjashtuar farmacitë dhe dyqanet me ushqime. Por megjithatë , Moska nuk ka urdhëruar izolim të përgjithshëm por gjatë kësaj jave I ka ashpërsuar masat.

Kryeqyteti rus nuk ka urdhëruar kufizim të përgjithshëm, por i ka ashpërsuar këtë javë masat. Ndërkohë të enjten Presidenti rus, Vladimir Putin u kërkoi rusëve të qëndrojnë në shtëpi dhe për këtë dekretoi një javë pushim.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Deri më tani në Rusi numri i të prekurëve me koronavirus ka shkuar në 1264, ku vetëm gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 228 raste të infektuar.

Burimi:.themoscowtimes

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment