Aktualitet

“Për pak brenda normave”, si u shemb në pak minuta restoranti i Mihal Kokëdhimës në Palermo (VD)

Në këtë aksion kanë marrë pjesë forcas të shuma policie dhe të IKMT, që kanë bërë t ëmundur dhe shembjen e të gjithë godinës.

HIMARË- Restoranti “Panorma” i Mihal Kokëdhimës në Porto Palermo nga sot nuk do të jetë më. Pas një aksioni të Inspektoratit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit, e gjitha prona e kokëdhimës është rrafshuar.

Në këtë aksion kanë marrë pjesë forcas të shuma policie dhe të IKMT, që kanë bërë t ëmundur dhe shembjen e të gjithë godinës.

IKMT ka postuar në Facebook dhe një video, ku shihet se si restoranti “Panorma” po shkatërrohet nga makineritë e rënda. “’Panorma’… për pak brenda normave…”, shkruan IKMT.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

IKMT shembi sot restorantin “Panorma” të Mihal Kokëdhimës. Për më shumë se dy orë makineritë e rënda të IKMT shkatërruan pronën e Kokëdhimës me motiavionin se ishte pa leje dhe kishte zaptuar një tokë publike. Familjarët e tij që ishin prezent nuk bënë rezistencë. IKMT bën me dije se aksioni do vijojë në të gjithë bregdetin.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment