Politike

PËR HERË TË PARË! Vojo Bregu vjen me risi në fushatë, sjell lojën ‘Super-Vojo’, lufta me paratë, sufllaqet dhe pushtetarët

VIDEO
Vojo Bregu kandidati dhe koordinatori politik i Lëvizjes Socialiste për Integrim në Vorë, ka prezantuar lojën “Super Vojo”, ku duket se e ka shndërruar veten e tij në një ‘hero-fluturuese’ që përballet me vështirësi e pengesa gjatë rrugës.
Featured image of article: PËR HERË TË PARË! Vojo Bregu vjen me risi në fushatë, sjell lojën ‘Super-Vojo’, lufta me paratë, sufllaqet dhe pushtetarët Pjesë nga loja 'Super-Vojo'

TIRANË– Për herë të parë në këtë fushatë elektorale është përdorur edhe një lojë elektronike. Vojo Bregu kandidati dhe koordinatori politik i Lëvizjes Socialiste për Integrim në Vorë, ka prezantuar lojën “Super Vojo”, ku duket se e ka shndërruar veten e tij në një ‘hero-fluturuese’ që përballet me vështirësi e pengesa gjatë rrugës.

Një prej këtyre pengesave është edhe kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj. Gjatë lojës, Bregut i duhet që të luftojë me Veliajn i cili e ‘josh’ me tufa parash dhe e sulmon.

Në lojë duken edhe kullat e ndërtesat në Tiranë që prishen, të cilat simbolizojnë kështu rrënimin e qytetit. Nuk mbeten pas, as suflaqet.

Rezultatet finale të zgjedhjeve në kohë reale dhe të përditësuara nga burimi zyrtar KQZ këtë vit do të mund ti ndiqni në Dosja.al. Kliko për të parë platformën.

Për ta shkarkuar, ndiqni këtë link

(f.m/dosja.al)

Shto Koment