Politike

“Për cilin flisni”/ Yuri Kim e “shuan” Tom Doshin nga kujtesa, ambasadorja përsërit qëndrimin pas dorëheqjes (DEKLARATA)

Në një koment për Euronews Albania, Kim tha se SHBA nuk ndryshon qëndrim.
Featured image of article: “Për cilin flisni”/ Yuri Kim e “shuan” Tom Doshin nga kujtesa, ambasadorja përsërit qëndrimin pas dorëheqjes (DEKLARATA) Yuri Kim

TIRANË- Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë Yuri Kim, komentoi dorëheqjen e Tom Doshit nga mandati i deputetit dhe mundësia për të rihyrë në Kuvend. Në një koment për Euroneës Albania, Kim tha se SHBA nuk ndryshon qëndrim.

“Për cilin po flisni ju lutem? Ne respekt të vendimeve të SHBA ne e kemi të qartë, kemi qenë konsistentë dhe nuk ka asnjë ndryshim në pozitën tonë”, tha ajo.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Përplasja mes Kim dhe Doshit ka nisur disa muaj më parë, ndërsa pa iu bindur ambasadores, kryetari i PSD mori pjesë në zgjedhje dhe partia e tij u kthye në surprizën e 25 prillit. Doshi në rang vendi ka marrë 2.17% dhe në mes të numërimit dha dorëheqjen.

(F.g/dosja.al)

Shto Koment