Dikur

Për çfarë projekti në Uruguaj u përballën Zogu i Shqipërisë dhe Karoli i II i Rumanisë?

Dy ish-sovranët evropianë, Zog I i Shqipërisë dhe Karoli II i Rumanisë po zihen për një fermë bagëtish në departamentin e Rio-Negros, në pjesën perëndimore të Uruguajit.
Featured image of article: Për çfarë projekti në Uruguaj u përballën Zogu i Shqipërisë dhe Karoli i II i Rumanisë? Ahmet Zogu

Francë- “Paris-presse” ka botuar, të enjten e 25 nëntorit 1948, në ballinë, një shkrim në lidhje me një projekt në Uruguaj për të cilin janë grindur asokohe Zogu I i Shqipërisë dhe Karoli II i Rumanisë, dhe të cilin, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – Albania”, e ka sjellë për publikun shqiptar :

Zogu dhe Karoli zihen për një fermë në La Pampa

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Montevideo, 24 nëntor (A P). — Dy ish-sovranët evropianë, Zog I i Shqipërisë dhe Karoli II i Rumanisë po zihen për një fermë bagëtish në departamentin e Rio-Negros, në pjesën perëndimore të Uruguajit.

Marrë nga Darsiani.com 

Etiketa:

Shto Koment