Sport

Pendohet Griezmann, i kërkon falje Barcelonës që i refuzoi vitin e kaluar

Griezmann është penduar që ka refuzuar Barcelonës dhe agjentët e e sulmuesit i janë afruar zyrtarëve të Barcelonës për t’iu kërkuar falje për mënyrën se si ai refuzoi ata vitin e kaluar.
Featured image of article: Pendohet Griezmann, i kërkon falje Barcelonës që i refuzoi vitin e kaluar Antoine Griezmann

Ju mund të mbani mend një nga sagat më të mëdha të transferimit të verës së kaluar që përfshinte Antoine Griezmann dhe Barcelonën.

Shënoi kulmoi pak para fillimit të Kupës së Botës në Rusi, kur Griezmann njoftoi nëpërmjet një dokumentari të pandjeshëm të quajtur ‘Vendimi’ se kishte vendosur të ‘heq dorë’ gjigandët katalanas dhe të qëndronte në Atlético Madrid.

Por 9 muaj më pas raportet sugjerojnë se francezi është penduar për vendimet që ka marrë.

Në fakt, Mundo Deportivo raportoi të martën se Griezmann është penduar që ka refuzuar Barcelonës dhe agjentët e e sulmuesit i janë afruar zyrtarëve të Barcelonës për t’iu kërkuar falje për mënyrën se si ai refuzoi ata vitin e kaluar.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Vitin e kaluar, media franceze L’Equipe raportoi se 27-vjeçari është irrituar pas eliminimit të Atlético nga Liga e Kampionëve dhe do të donte të largohej, me Barcelonën destinacionin i tij të preferuar.

Paris Saint-Germain gjithashtu është lidhur me fituesin e Kupës së Botës këtë javë, por interesi i tyre ndoshta do të varet nëse Neymar dhe Kylian Mbappé do të qëndrojnë në kryeqytetin francez këtë verë.

Barça besohet që nuk më interes për Griezmann, por me Luis Suárez që është kthyer në 32 vjeç në fillim të këtij sezoni, kampionët spanjollë pothuajse me siguri do të jenë në treg për një sulmues të ri kur dritarja e transferimit të rihapet në korrik.

B.N/dosja.al

Shto Koment