AktualitetPolitike

Peleshi mbledh Komitetin e Mbrojtjes Civile! Vendimi: Balluku do të marrë masa për rikthimin e punës në Rinas!

Në mbledhje është vendosur që ministrja Belinda Balluku do të jetë ajo që do të marrë masa për rikthimin e punës në Rinas. 
Featured image of article: Peleshi mbledh Komitetin e Mbrojtjes Civile! Vendimi: Balluku do të marrë masa për rikthimin e punës në Rinas! Belinda Balluku, Niko Peleshi

TIRANË– Komiteti i Mbrojtjes Civile është mbledhur me urdhër të ministrit Niko Peleshi. Në mbledhje është vendosur që ministrja Belinda Balluku do të jetë ajo që do të marrë masa për rikthimin e punës në Rinas.

Ndërkohë, në një intervistë Peleshi ka bërë me dije se ministrja është autorizuar dhe për të bërë zëvendësimin e kontrollorëve. Sipas tij, është kërkuar që të merret çdo masë për kthimin e situatës në normalitet.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Greva në Rinas/ Arrestohen 2 kontrollorë, mbi 20 të shoqëruar gjatë mesnatës! Ushtria dhe FNSH-ja marrin në mbrojtje aeroportin, afati i fundit për negociata sot në 10:00 (ZHVILLIMET)

(a.b)/dosja.al

Shto Koment