Politike

Peleshi: Forcat e Armatosura nuk do të marrin asnjë rol më tepër në ruajtjen e Aeroportit, nuk jemi të licensuar për aviacion civil

VIDEO
Peleshi bëri të ditur ditën e sotme se policia po vijon ruajtjen e aeroportit.
Featured image of article: Peleshi: Forcat e Armatosura nuk do të marrin asnjë rol më tepër në ruajtjen e Aeroportit, nuk jemi të licensuar për aviacion civil Niko Peleshi

TIRANË– Ministri Niko Peleshi bëri të ditur ditën e sotme se policia po vijon ruajtjen e aeroportit. Në një deklaratë për mediat e pranishme, Peleshi tha se kontrollorët nuk janë ushtarakë që të mund të marrin përsipër operacionet e se nuk janë të liçensuar për aviacion civil. Ndër të tjera, ai shtoi duke thënë se nuk forcat e armatosura nuk do të marrin asnjë rol më tepër se ajo që bëjnë rutinë në aeroport.


DEKLARATA:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Ministria e Mbrojtjes dhe Forcat e Armatosura as nuk kanë marrë dhe as nuk do të marrin ndonjë rol më tepër se ajo që bëjnë rutinë në Aeroport, si pjesë integrale e tij, Policia Ushtarake, bën ruajtjen e tij. Nuk janë kontrollorët Ushtarak ato që do të marrin operacionet , nuk jemi ne të licencuar për aviacion civil”, tha Peleshi.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment