Politike

PD publikon videon: Ja si vjedh Rama me shëndetin e qytetarëve, 15 milionë euro të tjera borxh për pandeminë

PD akuzon qeverine se po merr para borxh për pandeminë mirëpo po shfrytëzohen për të mbushur xhepat e qeveritarëve
Featured image of article: PD publikon videon: Ja si vjedh Rama me shëndetin e qytetarëve, 15 milionë euro të tjera borxh për pandeminë Foto nga video e PD

TIRANË– Partia Demokratike ka publikuar një video në rrjetin social ‘Facebook’ aty ku akuzon qeverisë se po merr para borxh për pandeminë mirëpo po shfrytëzohen për të mbushur xhepat e qeveritarëve.

Nga njëra anë merren lekë borxh, nga ana tjetër, me lekët borxh pajisjet anticovid për mbrojtjen e mjekëve po blihen 3 herë më shtrenjtë. Ato blihen me trefishin e çmimit nga qeveria, kur në spitale ka mungesa të mëdha dhe kur qytetarëve nuk u jepet as ndihmë e shtuar ekonomike për të përballuar krizën.’- shkruan PD.

Postimi i plotë:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

‘Shqiptarët po e paguajnë shumë shtrenjtë faturën e qeverisë së dështuar dhe të papërgjegjshme, që vjedh edhe në kohë pandemie. Këtë javë qeveria mori edhe 15 milionë euro të tjera borxh për pandeminë, por paratë po shfrytëzohen për të mbushur xhepat e qeveritarëve dhe klientëve të saj. Nga njëra anë merren lekë borxh, nga ana tjetër, me lekët borxh pajisjet anticovid për mbrojtjen e mjekëve po blihen 3 herë më shtrenjtë. Ato blihen me trefishin e çmimit nga qeveria, kur në spitale ka mungesa të mëdha dhe kur qytetarëve nuk u jepet as ndihmë e shtuar ekonomike për të përballuar krizën. Na kushton më lirë që ta largojmë këtë qeveri! Vendi nuk e përballon dot edhe një mandat të tretë me Edi Ramën. Duhet të ecim përpara! Është koha për ndryshim!

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment