Politike

PD nis protestën në Shkodër: Këshillin e ri Bashkiak nuk do e njoh askush (VD)

Simpatizantë të PD e qytetarë të shumtë janë mbledhur para prefekturës. Në një reagim për mediat ish-deputeti i PD, Romeo Gurakuqi është shprehur se askush nuk do e njoh këshillin e ri.

SHKODËR- Partia Demokratike, ashtu siç kishte paralajmëruar ka nisur protestën për të kundërshtuar mbledhjen nga ku do të bëhet konstituimi i Këshillit Bashkiak Shkodër.

Simpatizantë të PD e qytetarë të shumtë janë mbledhur para prefekturës. Në një reagim për mediat ish-deputeti i PD, Romeo Gurakuqi është shprehur se askush nuk do e njoh këshillin e ri.

Pas njoftimit se vendi i mbledhjes ka ndryshaur dhe për PD ka ndryshuar skenari. Nga një protestë që ishte lajmëruar të mbahen para Prefekturës, tashmë do nis marshimi drejt Universitetit “Luigj Gurakuqi”.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Këshilli Bashkiak i Shkodrës pritet të konstituohet sot. Partia Demokratike ka lajmëruar protestë dhe shprehet se nuk do të lejojë që mbledhja të zhvillohet. PS nis lëvizjet dhe ndryshon vendin, ku do të mbahet mbledhja.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment