Politike

“Shqipëria ka nevojë për ndryshim”, Basha mbyll fushatën elektorale: Do t’i japim fund lotëve të nënave

FOTO
Ditën e sotme Basha ka zhvilluar fushata elektorale në Shkodër, në Lezhë, në Elbasan dhe fushatën përmbyllëse e mbajti në Tiranë. 
Featured image of article: “Shqipëria ka nevojë për ndryshim”, Basha mbyll fushatën elektorale: Do t’i japim fund lotëve të nënave Fushata elektorale
Përditësuar:

TIRANË- Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka përmbyllur ditën e sotme fushatën elektorale. Ditën e sotme Basha ka zhvilluar fushata elektorale në Shkodër, në Lezhë, në Elbasan dhe fushatën përmbyllëse e mbajti në Tiranë. 

Në Shkodër teksa po binte shi u tha banorëve se kjo është një shenjë e mirë pasi shiu paralajmëron bereqetin e fitores në 25 prill. Pas qytetit të Shkodrës, Basha shkoi në Lezhë ku bëri thirrje që të gjithë shqiptarët të dalin të votojnë numrin 9 ditën e diel që të sjellim ndryshimin që Shqipëria ka nevojë. Kreu i opozitës gjithashtu ju drejtua dhe punonjësve të administratës i cili u kërkoi të mos kenë frikë dhe të dalin të votojnë për ndryshimin, pasi ka ardhur ora që t’i kthejmë Shqipërinë shqiptarëve.

Ndërsa në Elbasan, Basha u shpreh se për 8 vite me radhë, ai ka qenë pranë familjeve elbasanllie, kur u ndërpritej ndihma ekonomike, u hiqeshin dritat si dhe buka e fëmijëve të tyre. Basha tha se këto 8 vite dimër në Elbasan do të marrin fund në 25 prill. Ai në fjalën e tij ka përmendur edhe disa nga arritjet e qeverisë Berisha në këtë qytet si dhe ka thënë se ditën e djelë të gjithë do të votojnë për ndryshimin. Basha gjithashtu tha se për Elbasanin ka shumë shpresa dhe ëndrra të mëdha, të cilat do të bëhen realitet pas 25 prillt. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

 Ndërkohë që në Tiranë mitingu përmbyllës i fushatës elektorale nisi me himnin kombëtar ndërkohë që në fjalën e tij përshëndetëse, Basha tha se dita e diel është dita e ndryshimit dhe fitores më të bukur, sepse kjo është fitorja e Shqipërisë. Kreu i opozitës gjithashtu tha se nuk është më koha për të qarë, sepse të dielën të gjithë bashkë me votën për numrin 9 do të sjellim fitoren më të madhe në historinë e Shqipërisë.

(I.A;f.m/Dosja.al)

 • 21:20

  FOTO/ Aurela Basha në mbështetje të bashkëshortit, fotografohet në mes të turmës së mbështetësve

  Bashkëshortja e Lulzim Bashës, Aurela është filmuar mbrëmjen e sotme me mbështetësit e Paritisë Demokratike, teksa kryedemokrati Lulzim Basha mbyll fushatën elektorale. Në fotot e kapura nga Dosja.al, shihet Aurela me disa njerëz, të cilët dëgjojnë fjalën e Bashës.

 • 21:06

  Basha poston foton nga fushata: Ju falenderoj nga zemra, një mbështetje e jashtëzakonshme

  Kryedemokrati Lulzim Basha ka falenderuar të gjithë qytetarët që morën pjesë në përmbylljen e fushatës elektorale. Në një postim në Facebook, Basha ka postuar një foto nga përmbyllja e fushatës, dhe shkruan se qytetarët janë një mbështetje e jashtëzakonshme për fitoren e e PD-së.  “Ju falenderoj nga zemra për mbrëmjen e sotme në Tiranë. Një mbështetje e jashtëzakonshme drejt fitores më të madhe në historinë e Shqipërisë. Voto 9!”, shkruan Basha.

  Lulzim Basha
 • 19:47

  Qielli blu, Basha mbyll fushatën elektorale, plasin fishekzjarret në Tiranë

  Kryedemokrati Lulzim Basha ka mbyllur ditën e sotme fushatën elektorale në Tiranë. Pas mbarimit të fushatës elektorale në sheshin Nënë Tereza ka nisur festa ku dhjetra fishekëzarre janë plasur.

 • 19:24

  Basha mbyll fushatën në Tiranë: Fshijini lotët nga sytë, të djelën do të jetë fitorja më e madhe

  Partia Demokratike mbyll sot fushatën elektorale në sheshin “Nënë Tereza” në Tiranë. Vetë Basha ndodhet në mesin e sheshit, i rrethuar me makina të mbështetësve të tij. Mitingu nisi me himnin kombëtar dhe më pas fjalën e mori Basha. Në fjalën e tij përshëndetëse, Basha tha se dita e diel është dita e ndryshimit dhe fitores më të bukur, sepse kjo është fitorja e Shqipërisë. Kreu i opozitës gjithashtu tha se nuk është më koha për të qarë, sepse të dielën të gjithë bashkë me votën për numrin 9 do të sjellim fitoren më të madhe në historinë e Shqipërisë.

  “Mirëmbrëma vëllezër dhe motra! Mirëmbrëma zonja dhe zotërinj! Mirëmbrëma të rinj dhe të reja! Mirëmbrëma Tirana! Mirëmbrëma Shqipëri! Kjo mbrëmje magjepsëse shënon fundin e një rrugëtimi. Një rrugëtimi që e nisëm bashkë nga ky shesh pak më pak se një muaj më parë e që na ka çuar nga jugu në veri, nga Tropoja në Sarandë, nga Korça në Durrës, cep më cep të Shqipërisë, të një Shqipërie të mbushur me shpresë, të një Shqipërie që po mbushet me gëzimin e fitores që po vjen. Sepse pas 8 vitesh të një rruge tjetër, në çdo fshat dhe qytet, në çdo shtëpi, sipërmarrje dhe fermë, kam parë në sytë e nënave tona, jo më dëshpërimin, jo më lotët por gëzimin për ditën e madhe që po afron. Ditën e fitores së çdo shqiptari, ditën e fitores së demokracisë, ditën e fitores si Shqipëria si gjithë Europa duke votuar numrin 9-të.

  Boll vëllezër dhe motra sepse ndryshimi është tashmë çështje orësh. Ai është madhërisht këtu në këtë shesh, në gjokset tuaja, në sytë tuaj, në zërin tuaj, ushton, ushton, ushton, numri 9-të. Për ndryshim, për fitoren e çdo familjeje shqiptare, për fitoren e nënave shqiptare, lotët e të cilave nuk kanë pasur të tharë këto 8 vite të vështira me fëmijët e larguar në emigracion, me burrat e shpunësuar, me shtëpitë e prishura, pasiguri për të nesërmen, pa rend, pa drejtësi por nënat shqiptare kudo ku i kam takuar, nënat shqiptare që ju shoh këtu në këtë shesh e kanë ngritur kokën sepse kanë shpresë, kanë besim dhe të dielën vjen ndryshimi për ato.

  Dhe për bashkëshortët e tyre, baballarët tanë të stërmunduar në 8 vite të një dimri pa fund, pa mundësi, pa një derë për të trokitur, pa një fjalë të ngrohtë, pa një dorë pas shpine por vetëm me vuajtje dhe mjerime, vetëm me çmime që rriteshin, vetëm me borxhe ku zhyteshin por i shoh sot, i shoh sytë e baballarëve, i dëgjoj thirrjet e tyre, e dinë, po vjen, nuk ndalet ditën e diel ndryshimi duke votuar numrin 9 dhe për fëmijët tanë, për vogëlushët tanë, për ata për të cilët po e bëjmë këtë betejë, më të madhen betejë, më të madhën betejë për zgjedhjet me praninë dhe masivitetin më të madh në 30 vite, për fitoren më të thellë në 30 vite, për fëmijët tanë, për shqiptarët e vegjël, shqiptarët e Shqipërisë si gjithë Europa, ditën e diel votojmë numrin 9. Është zgjuar shpresa, është zgjuar besimi me të cilin bashkë kemi arritur ëndrrat dikur të paprekshme për këtë Komb.

  Ju jeni burrat dhe gratë, ju jeni rinia e mrekullueshme e këtij vendi. Unë jam krenar për ju! Kam besim tek ju, sepse bashkë ne kemi ditur të bëjmë gjëra të mëdha, gjëra në dukje të paarritshme e që sot i gëzon çdo shqiptarë. Ne ishim burrat dhe gratë që hoqëm vizat. Ne ishim burrat dhe gratë që lidhëm kombin. Ne ishim burrat dhe gratë që mundësuam zhvillimin. Ne jemi sot këtu, në këtë shesh dhe gjithë ky gëzim, ky ngazëllim, ky shesh magjepsës, është një përgjegjësi e jashtëzakonshme për mua, për ekipin tim të mrekullueshëm. Për t’ju shërbyer dhe për të bërë realitet ëndrrat tuaja, ambiciet tuaja, për ta çuar Shqipërinë përpara, atje ku e meriton, në gjirin e Europës. Asaj të cilës i përket, aty do të jetë. Aty ku e do rinia shqiptare dhe kurrë më plagët e zemrave të nënave nuk do të kullojnë sepse ne jemi këtu, me një zotim, me një vullnet.

  Ndryshim! Ndryshim! Ndryshim për Shqipërinë! Bashkë për Ndryshim! Votojmë numrin 9 dhe kështu do të bëjmë të mundur arsimimin e të rinjve këtu, në vendin tonë. Punësimin e tyre me dinjitet me investime të huaja që prapë do t’i kthejnë sytë nga vendi i bekuar i bijave dhe i bijve të shqipes! Dhe kështu pra, vëllezër dhe motra, një dimër tetëvjeçar ka dhe dy ditë për ta mbyllur dhe unë e di se Tirana, kjo vulë kryeqytetase e ndryshimit do t’i prijë ditën e diel, pjesëmarrjes masive që në orët e para të mëngjesit. Do t’i prijë me votë fitores më të thellë të Shqipërisë dhe të shqiptarëve. Vëllezër dhe motra, për 8 vite me radhë kanë marrë gjithçka.

  Një grusht njerëzish dhe një njeri i vetëm mbi ta, 8 vite me radhë zhvati dhe grabiti, dinjitetin e përdhosi, sigurinë e kërcënoi, vendit ia mbylli portat e integrimit dhe mendoi se për pak u bë Zot edhe i votës tuaj por kjo nuk është Tirana e tyre. Kjo nuk është Tirana e Edi Ramës. Kjo është Tirana e tiranasve, e kryeqytetasve, e shqiptarëve. Ky është vendi ynë dhe të Dielën me votën tuaj do ta rimerrni Tiranën, do ta rimerrni Shqipërinë dhe fatin tuaj në duart tuaja duke votuar numrin 9. Bashkë për ndryshim do të thotë që ne do ti japim fund njëherë e mirë arenës së shëmtuar ku shumica dërrmuese e shqiptarëve e varfëruar, e poshtëruar dhe e papunë, këqyrë një pakicë babëzie tek merr pasuritë e vendit, vjedh taksat e vendit dhe varfëron në palcë çdo familje.

  Do të thotë ti japim fund një arene të konfliktit dhe përçarjes që i shërben vetëm një njeriut atij që për 8 vite me radhë nuk bëri asgjë përveçse u pasurua dhe grumbulloj më shumë pushtet se kushdo tjetër përpara tij këto 30 vite. Ndaj unë e dijë në këtë shesh ushtojnë zërat e demokratëve dhe demokrateve, flamurtarëve të ndryshimit, të qytetareve dhe qytetarëve, mbështetësve, simpatizantëve, por nga ky shesh, nga shtëpitë e tyre e kudo ku ndodhen dua ti them mirë se vini në bashkimin më të madh të shqiptarëve çdo shqiptari, çdo shqiptareje pa dallime politike, sepse dita e diel është dita e çlirimit për të gjithë ju, është dita e çlirimit për qindra-mijëra rrogëtarë gjunjë këputur, gjunjëprerë dhe të dhunuar nga ky shtet që i trajton si skllevër.

  I ndjej, i dëgjoj akoma zërat e tyre. Jemi me ju, jemi bashkë, më 25 prill vota jonë është për numrin 9. Ejani dhe ju, bëhuni pjesë e bashkimit, nënpunës, mësues, mjekë, punonjës të ndershëm të policisë së shtetit që ju kam takuar përsëri këtë muaj kaq intensivisht në turin tim dhe më keni thënë me fjalë, me sy, me gjeste, na ka ardhur në majë të hundës, ditën e diel shkoni në kutinë e votimit, largojeni me votë të keqen. Bëhuni dhe ju bijtë dhe bijat tanë krenar, shërbëtor të askujt tjetër përveç ligjit dhe Shqipërisë. Kjo është energjia e ndryshimit! Ky është rrezatimi i njerëzve që e rikthejnë besimin te vetja, tek familja, te vlerat, te shoqëria, te Shqipëria, te fitorja!

  Ky është zëri, këto janë fytyrat e shoqërisë që ngrihet në këmbë pas 8 viteve të gjata lëngate dhe thotë: “Boll më!” Kjo është Shqipëria jonë! Ditën e diel e rimarrim me votë për të gjithë shqiptarët! Ja pra vëllezër dhe motra, ja si duket, ja si rrezatin shpresa, ja si rrëzetin besimi se e nesërmja me të vërtetë do ti takojë shqiptarëve, se ndryshimi do të vijë për gjithsecilin prej tyre sepse nuk ka dhe nuk mund të ketë gjë më të shtrenjtë në botë sesa të shkosh e të votosh për veten tënde, familjen tënde dhe fëmijët e tu dhe ndryshimi i 25 Prillit nuk bëhet për partinë politike ndaj mirë se vini ju qindra, mijëra socialistë të zhgënjyer, bashkohuni me ne, bashkohuni me ndryshimin, bashkohuni me shpresën. Kjo është Shqipëria e të gjithëve ne dhe do të ketë vend për të gjithë ne, ndaj, ejani votoni numrin 9. Cilin numër?

  Dhe unë zotohem sot, nga ky shesh i shenjtores së madhe shqiptare se qeveria e dalë pas votës së 25 prillit do të jetë qeveria e të gjithë shqiptarëve dhe se unë do të shërbej si kryeministri i të gjithë shqiptarëve. E di, barrën e rëndë të përgjegjësive që do të kemi pas datës 25. I kemi parë dhe prekur ditë për ditë së bashku rrënimet dhe rrënojat që po lë pas ky dhe 8 vitet e tij hipur mbi shpinën e shqiptarëve. Por e di vëllezër e motra se dita e fitores së thellë do të jetë dhe dita që energjia juaj e pamat të bëjnë të mundur atë që dinë të bëjnë kur jemi bashkë, përparim, zhvillim ekonomik, mirëqenie, paga të larta, e mbi të gjitha hapjen e derës për të shkuar drejt destinit tonë hyjnor, misionit tonë, misionit tim, Shqipërisë anëtar e Bashkimit Europian.

  Nuk ka fuqi, nuk ka forcë ta ndalë këtë që po vjen. I pandalshëm është ndryshimi, i pandalshëm është besimi juaj tek Shqipëria, i pandalshëm është besimi im tek ju populli i Tiranës dhe i mbarë Shqipërisë. Ndaj ejani, ejani të fillojmë, ditën e diel t’ia kthejmë Shqipërinë shqiptarëve, Tiranën banorëve të saj. Ditën e diel të hapim rrugën e të ardhmes për fëmijët tanë, për prindërit tanë, për vogëlushët e të rinjtë duke votuar numrin 9! Të gjithë në kutitë e votimit! Askush të mos mungojë. Të gjithë aksionerë të fitores dhe të atyre që do të vijnë më pas. Rinia e Tiranës priju ndryshimit. Rinia e Shqipërisë ju jeni ata që i dhanë zemër kësaj fushate, ju jeni ata që rindezët shpresën në sytë e nënave tuaja, ju jeni ata që po i prini fitores më të thellë dhe më të madhe.

  Dhe fitorja para të gjithëve do të jetë e juaja rini e mrekullueshme e kombit tim. Muzgu dhe mbrëmja kanë rënë mbi këtë shesh. Edhe 4 orë fushatë. Edhe 2 dit e 4 orë për tu ndarë nga e keqa. Edhe 2 dit e 4 orë për ta derdhur këtë besim, këtë ngazëllim, këtë shpresë në kutitë e votimit. Tirana, Shqipëria, ditën e diel për ndryshimin voton numrin 9. Për punën dhe mirëqenien voton numrin 9. Për jetën dhe sigurinë voton numrin 9. Për të ardhmen, për Shqipërinë si gjithë Europa. Ejani pra miq le ta derdhim këtë burim drite dhe shprese si qytetarë, paqësisht, denjësisht, por të vendosur deri në fund që bashkimi më i madh i shqiptarëve në 30 vite të shndërrohet në fitoren më të thellë, ashtu siç do të jetë e diela, e diela e bekuar e fitores, e diela e bekuar e shqiptarëve duke votuar numrin 9! Bashkë për ndryshim! Tirana fiton! Shqipëria fiton!”, tha Basha.

 • 19:24

  Basha mbyll fushatën në Tiranë, këndohet himni në shesh

  Partia Demokratike mbyll sot fushatën elektorale në sheshin “Nënë Tereza” në Tiranë. Vetë Basha ndodhet në mesin e sheshit, i rrethuar me makina të mbështetësve të tij. Mitingu nisi me himnin kombëtar dhe më pas fjalën e mori Basha.

 • 19:16

  Njësoj siç e hapi, PD-ja mbyll fushatën me sheshin e mbushur me makina, do flasë vetëm Basha

  Kryedemokrati Lulzim Basha ka vendosur që ta mbyllë këtë fushatë elektorale para zgjedhjeve të 25 prillit, njësoj siç e hapi. Dosja.al ka mësuar se në sheshin “Nënë Tereza” është vendosur një podium, ku do të mbajë fjalën e fundit për këtë fushatë kryedemokrati Basha. Ai do të jetë i vetmi që do të flasë, ndërsa përpara do të ketë sheshin e mbushur me makinat e qytetarëve dhe të mbështetësve të partisë blu.

 • 17:44

  “Ëndërrat tona nuk kanë mbaruar”/ Basha nga Elbasani: 8 vite dimër do të marrin fund

  Kryedemokrati Lulzim Basha ka përmbyllur ditën e sotme fushatën elektorale në Elbasan. Gjatë fjalës së tij në sheshin e qytetit, Basha u shpreh se për 8 vite me radhë, ai ka qenë pranë familjeve elbasanllie, kur u ndërpritej ndihma ekonomike, u hiqeshin dritat si dhe buka e fëmijëve të tyre. Basha tha se këto 8 vite dimër në Elbasan do të marrin fund në 25 prill. Ai në fjalën e tij ka përmendur edhe disa nga arritjet e qeverisë Berisha në këtë qytet si dhe ka thënë se ditën e djelë të gjithë do të votojnë për ndryshimin. Basha gjithashtu tha se për Elbasanin ka shumë shpresa dhe ëndrra të mëdha, të cilat do të bëhen realitet pas 25 prillt.


  Mirë se ju gjej vëllezër dhe motra në këtë mbrëmje të mrekullueshme kthehem në Elbasanin tuaj, në Elbasanin tim, në zemrën e Shqipërisë, zemrën që rreh për fitoren më të thellë të Elbasanit, fitoren më të bukur të Elbasanit, fitoren e familjeve dhe fëmijëve të Elbasanit. Vëllezër dhe motra 8 vite me radhë kam qenë pranë jush dhe me ju në ditët e një dimri pafund kur priteshin dritat e familjeve në lagjet më të vjetra të Elbasanit, kur shkurtohej ndihma ekonomike dhe hiqej buka e fëmijëve të Elbasanit. Unë nuk kisha veç fjalës asgjë për të ndalur lotët që rrokulliseshin të nënave të Elbasanit , 8 vite dimër marrin fund ditën e diel sepse këtu jemi mbledhur si asnjëherë që nga kjo kryezemër e kombit të ushtojë në mbarë Shqipërinë thirrja që buron nga zemra e çdo elbasanasi, ndryshim. Bashkë për ndryshim! Fitore! Fitore e çdo banori të këtij qarku fisnik nga Përrenjasi në Gramsh, nga Librazhdi në Cërrik, nga Dumreja në Peqin dhe këtu në zemrën e qarkut, në zemrën e Shqipërisë Elbasanin e fisnikërisë.
  Bashkë erdhëm afër dhe u afruam, bashkë ëndërruam të paimagjinueshmen dhe sot është realitet, tuneli i Kërrabës. Tirana dhe Elbasani janë bashkë dhe afër më shumë se kurrë, më shumë se në të bukur ëndërr. Bashkë ëndërruam dhe bëmë të vërtetë një nga dy investimet më të mëdha të dekadës kaskadën e Devollit. Dhjetëra mijëra familje të punësuara energji për Elbasanin për Shqipërinë. Bashkë shtruam rrugën e zhvillimit dhe të infrastrukturës në Dumrenë e bekuar nga Zoti dhe kudo anë e mbanë Elbasanit dhe vepra të tjera i lamë gati për të përfunduar si rruga Qukës Qafë- Plloçë dhe projekti i përfundimit të korridorit të 8-të drejt Qafë- Thanës që me të drejtë e sheh Elbasanin siç është qendër dhe kryeqendër të vija Egnatia. Për 8 vite me radhë, 8 vite dështime i lanë këto projekte përgjysmë, i mbushën shtëpitë me të papunë dhe i zbrazën nga e rinia e mrekullueshme e Elbasanit, të cilën e dëbuan nga shtëpitë e tyre drejtë emigracionit. 8 vite vuajtje, 8 vite padrejtësi, 8 vite dhunë. Por nga Elbasani e mësoi, nga Shqipëria e mësoi dhe sot e di dhe vetë ai që 8 vite e mbajti vendin peng, se të dielën Elbasani i prin fitores. I prin fitores më të thellë, më të madhe dhe më të bukur. Fitores dhe ndryshimit që kjo kështjellë, kjo kala e qytetarisë, e mençurisë, e arsimit, e dijes, e punës, e zejtarisë, e bujqësisë të rrezatoj menjëherë anembanë Shqipërisë kulturën traditën e çmuar dhe të shtrenjtë të Elbasanit dhe kështu do të ndodh, sepse me 25 prill elbasanasit do të votojë për qetësinë e fëmijëve të tyre, do të votojnë për paqen në zemrat e prindërve për sigurinë e fëmijëve të tyre, për punësimin e nënave dhe baballarëve dhe për ta kthyer Elbasanin dhe universitetin e tij në një qendër model arsimi për rininë e mrekullueshme të Elbasanit, të Korçës e të mbarë Shqipërisë dhe kështu do të ndodh, mirëqenia, punësimi janë tashmë jo të kyçura në vargojve 8 vjeçar të Edi Ramës, të skutave të errëta por janë me 25 prill këtë të diel në dorën e çdo burri dhe gruaje, çdo vajze dhe çdo djali që do dalë e do votojë për ndryshimin për fitoren. Do dal e do votojë këtu në këtë qytet, në këtë trevë, anembanë Shqipërisë, një popull që mezi po e pret të dielën, sepse këto, ju e dini, e dini më mirë se kushdo janë zgjedhjet më të rëndësishme në Shqipëri, sepse vendimi që do të marrim është edhe 4 vite të tjera si këto 8 që kaluam apo bashkë për të hapur dyert e zhvillimit, dyert e ndryshimit, dyert e Elbasanit dhe Shqipërisë si gjithë Europa! Ne e dimë fare mirë, ju e dini fare mirë, unë e kam parë dhe e dëgjoj nga jugu në veri buçimën, këngën e fitores. Kjo do të jetë fitorja më e bukur sepse do t’iu takojë të gjithëve ju, vëllezër dhe motra pa dallim, pa dallim ashtu si vuajtja dhe mjerimi nuk ka shpëtuar askënd nga ndëshkimi, ashtu dhe ndryshimi që po vjen është i vërtetë, është i prekshëm dhe do të jetë plot gëzim për çdo banor të Elbasanit, për çdo shqiptar dhe çdo shqiptare pa përjashtim. Dhe prandaj kam nderin dhe kënaqësinë dhe ju mundësinë të çoni drejt parlamentit dhe mazhorancës fituese të Partisë Demokratike dhe aleatëve tanë në fitoren më të thellë, ekipin tonë të mrekullueshëm, shkrimtarë, profesorë, mjekë, juristë, ekonomistë, sipërmarrës, të drejtuar nga Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi. Dielli i shpresës, dielli i besimit, dielli i fitores rrëzëllit në sytë tuaj, nata e të keqes bie përherë të fundit këtë të diel, sepse Elbasani do të marrë në dorë fatin e vet, të familjeve të veta dhe vëllezër dhe motra ëndrrat tuaja dhe ëndrrat e mia për Elbasanin nuk kanë mbaruar. Ëndrrat e mia, ëndrrat tona për Elbasanin nuk kanë mbaruar. Më 25 Prill le të fillojmë punën me votën tuaj për t’i bërë realitet këto ëndrra, për të vazhduar projektet, për të çliruar familjet, sipërmarrjet, fermerët, mjekët, mësuesit dhe rininë dhe për ti dhënë mundësinë për zhvillim, për punësim, për pensione dinjitoze për të rikthyer modelin e vyer dhe të çmuar që unë vëllai juaj jabanxhi e di që ju bën krenar e na bën krenar të gjithë si shqiptarë, qytetarinë e elbasanllinjve. Do ta bëjmë realitet sepse të Dielën e gjithë Shqipëria dhe zemra e saj Elbasani do të votojnë masivisht për numrin 9. Do të votojnë për të ardhmen e fëmijëve të tyre numrin 9, për prindërit tanë numrin 9, për qytetarinë numrin 9, për paqen, sigurinë, zhvillimin ekonomik numrin 9, për Shqipërinë anëtare të Bashkimit Europian numrin 9. Bashkë për ndryshim! Elbasani fiton! Shqipëria fiton! Fitore!

 • 14:59

  Basha THIRRJE në Lezhë: Gjithë punonjësit e administratës mos kini frikë! Dilni masivisht të votoni për ndryshimin

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ndalesën e radhës të turit përmbyllës të fushatës, e pati në qytetin e Lezhës. Në fjalën e tij para lezhjanëve, Basha bëri thirrje që të gjithë shqiptarët të dalin të votojnë numrin 9 ditën e diel që të sjellim ndryshimin që Shqipëria ka nevojë. Kreu i opozitës gjithashtu ju drejtua dhe punonjësve të administratës i cili u kërkoi të mos kenë frikë dhe të dalin të votojnë për ndryshimin, pasi ka ardhur ora që t’i kthejmë Shqipërinë shqiptarëve.


  Sot, kam një thirrje për çdo punonjës të administratës që paguhet me taksat tona dhe që kërkon t’i shërbejë ligjit dhe qytetarëve por është skllavëruar nga padronët e tyre që pasurohen çmendurisht duke vjedhur taksat e shqiptarëve. Vëllezër dhe motra, zonja dhe zotërinj të administratës publike. Harrojini tamtamet e atij që e di që me 25 prill ditën e diel e pret humbja më e thellë dhe Shqipërinë fitorja më e madhe. Asnjë frikë për ju. Me 25 prill ne do të largojmë vargonjtë që ju kanë skllavëruar, padronët që ju shfrytëzojnë deri në palcë për bukën e gojës së fëmijëve tuaj. Ata që mbahen me taksat e shqiptarëve dhe ju që do të keni mundësinë të shërbeni me nder, ligjit dhe qytetarëve. Policia e shtetit, forcat e armatosura, mësuesit, mjekët, infermierët, të gjithë ata që duan të shërbejnë dhe të gjithë ata që do të shërbejnë qytetarëve dhe ligjit, masivisht drejtë kutive të votimit, krah për krah. Marshojmë krah për krah për fitoren më të thellë, për fitoren më të thellë, për fitoren më të bukur, fitoren e çdo shqiptari,”– tha Basha.

 • 14:30

  Basha mesazh për punonjësit e administratës publike: Mos kini frikë, dilni masivisht të votoni për ndryshimin!

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është drejtuar me një mesazh administratës, që të mos kenë frikë, por të dalin për votime më 25 prill dhe të votojnë ndryshimin. Përmes një video-mesazhi në rrjetet sociale, Basha thekson se i vetmi ndryshim për të cilin do të votojnë është largimi i atyre që ju kanë përdorur dhe kthimi i dinjitetit.

  Mesazhi i Lulzim Bashës: Dilni masivisht të votoni për ndryshimin! Dua të jap një mesazh të qartë dhe të drejtpërdrejtë për të gjithë punonjësit e administratës: mos kini frikë. Dilni masivisht të votoni për ndryshimin! I vetmi ndryshim për të cilin do të votoni është largimi i atyre që ju kanë përdorur dhe kthimi i dinjitetit, normalitetit dhe i mundësisë për t’i shërbyer ligjit dhe qytetarëve. #ShqipëriaFITON

   

 • 11:35

  Basha në Shkodër

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ndodhet ditën e sotme në Shkodër. Pavarësisht motit të keq, ai është pritur nga qytetarët që kanë dalë në shesh me flamuj të PD-së dhe me çadra. Basha u shpreh para qytetarëve se shiu i perëndisë paralajmëron bereqetin e fitores që e pret Shkodrën dhe Shqipërinë.


  “Ky është shiu i perëndisë që paralajmëron bereqetin e fitores më të thellë që pret Shkodrën dhe Shqipërinë, ditën e diel me votën tuaj për numrin 9. Shkodra e qytetarisë, që mbarë kombit ia ka ngritur kokën edhe në ditët e veta më të zeza. Fitorja e së dielës do të fillojë nga Shkodra, do të nisë nga maja e Kelmendit e do zbresë deri në jug, e do jetë fitorja më e bukur, e çdo shkodrani e shkodraneje. Tetë vite premtime të pambajtura, varfëri, shtypje, korrupsion e banda do marrin fund. Ju i keni prirë përherë ndryshimit, ju do i prini fitores. Qeveria e zgjedhjeve të 25 prillit do jetë e të gjithë shqiptarëve. Vetëm 12 orë na ndajnë nga heshtja elektorale, dy ditë e 12 orë na ndajnë nga fitorja. Siç nuk ndalet uji i Bunës, mos ndalni punën tuaj, duke votuar për ndryshimin, që do të vijë në Shkodër, në Vlorë, Korçë, në Durrës, Tiranë dhe gjithë Shqipërinë. Shkodra është prijëse e demokracisë dhe e fitores, ora po vjen që ta tregojë këtë gjë”, deklaroi Basha.

Shto Koment