Sport

Pasi zbuloi transferimin e Ronaldos, gazetari deklaron: Guardiola ka nënshkruar kontratën 4-vjeçare me Juventus

Gazetari italian, Luigi Guelpa bëri një deklaratë në lidhje me Pep Guardiolën dhe kontratën e re që ai do të firmos me Juventus.
Featured image of article: Pasi zbuloi transferimin e Ronaldos, gazetari deklaron: Guardiola ka nënshkruar kontratën 4-vjeçare me Juventus Pep Guardiola.
Përditësuar:

Gazetari i ‘Il Giornale’, Luigi Guelpa tha për Radio CRC se Guardiola ka marrë një kontratë katër vjeçare nga Juventus.

Kam mësuar se Pep Guardiola tashmë ka arritur një marrëveshje me Juventusin për katër vitet e ardhshme. Burimi është i njëjti person që më tha se Ronaldo po shkonte te Juventusi,” – u shpreh gazetari, Guelpa.

Guardiola ka gëzuar sukses të konsiderueshëm në Manchester. Muajin e kaluar ata siguruan një Kupë të Ligës të dytë, pas fitores së penalltive kundër Chelsea në Wembley.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Gjithashtu, Pep Guardiola ka rënë dakord të zëvendësojë Massimiliano Allegrin në Juventus,”– u shpreh Luigi Guelpa.

Pep Guardiola.

Burimi: The Mirror 

L.K/Dosja.al

Shto Koment