Rajoni

I kërcënoi me thikë e armë për t’u marrë varëset e telefonat, pranga 28-vjeçarit shqiptari, grabiti dy të mitur në Greqi

Incidenti ndodhi në qytetin Çalkida të ishullit Euboea, ku i riu nga Shqipëria vetëm dy ditë pas rastit të parë grabiti një të mitur tjetër. Teksa e pikasi vetëm, 28-vjeçari shqiptar sulmoi një të mitur tjetër dhe i mori celularin.
Featured image of article: I kërcënoi me thikë e armë për t’u marrë varëset e telefonat, pranga 28-vjeçarit shqiptari, grabiti dy të mitur në Greqi Foto ilustruese
Përditësuar:

GREQI– Një i ri shqiptar është arrestuar në Greqi pasi disa ditë më parë kërcënoi një 15-vjeçar me thikë për t’i grabitur një varse floriri që kishte në qafë.

Incidenti ndodhi në qytetin Çalkida të ishullit Euboea, ku i riu nga Shqipëria vetëm dy ditë pas rastit të parë grabiti një të mitur tjetër. Teksa e pikasi vetëm, 28-vjeçari shqiptar sulmoi një të mitur tjetër dhe i mori celularin.

Tanimë i riu është arrestuar nga Policia dhe është në pritje të dënimit nga drejtësia greke pasi mbi të rëndojnë akuzat e grabitjes me dhunë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Marrë nga LamiaReport

(I.A./dosja.al)

 

Shto Koment