Politike

Pasardhësja e Ramës? Spiropali flet pasi Gjuzi e cilësoi kryeministre: Më takonte ta bëja kur ai nuk mundej

E ftuar në “45 minuta”, Spiropali u pyet nga gazetari Denis Minga rreth këtyre deklaratave të cilat i cilësoi ekzotike.
Featured image of article: Pasardhësja e Ramës? Spiropali flet pasi Gjuzi e cilësoi kryeministre: Më takonte ta bëja kur ai nuk mundej Edi Rama, Kujtim Gjuzi dhe Elisa Spiropali

TIRANË– Ministrja për qeverinë Elisa Spiroapli ka komentuar deklaratën e deputetit Kujtim Gjuzi, i cili e cilësoi si kryeministre të ardhme teksa kjo e fundit drejtoi në Kuvend intepelancën me deputetët e opozitës lidhur me rastin e Alvin Berishës.

E ftuar në “45 minuta”, Spiropali u pyet nga gazetari Denis Minga rreth këtyre deklaratave, të cilat i cilësoi ekzotike.

Gjuzi shquhet për deklaratat e tij ekzotike. Pse u caktova unë duhet pyetur kur Unë jam ministre për Marrëdhënie me Parlamentin dhe më takon mua ta bëj këtë detyrë kur kryeministri nuk mundet,”- tha Spiropali.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment