Politike

Pas Yuri Kim, Soreca takohet me Ilirjan Celibashin, zbulon temat e diskutimit

Soreca shkruan në Twitter se në takim kanë diskutuar për përgatitjet e zgjedhjeve, zgjatjen e letërnjoftimeve, votimin e diasporës dhe dekriminalizimin.
Featured image of article: Pas Yuri Kim, Soreca takohet me Ilirjan Celibashin, zbulon temat e diskutimit Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca

TIRANË– Kreu i KQZ-së, Ilirjan Celibashi është takuar sot edhe me ambasadorin e BE-së, në vendin tonë Luigi Soreca. Ky takim vjen pak orë pas takimit që Celibashi zhvilloi me ambasadoren e SHBA-së, Yuri Kim.

Soreca shkruan në Twitter se në takim kanë diskutuar për përgatitjet e zgjedhjeve, zgjatjen e letërnjoftimeve, votimin e diasporës dhe dekriminalizimin.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Takim i shkëlqyeshëm përsëri sot KQZ. Ne ​​diskutuam përgatitjet e zgjedhjeve 25/4, përfshirë identifikimin biometrik të votuesve, zgjatjen e letërnjoftimeve, votimin i diasporës, votimin/ numërimin elektronik dhe dekriminalizimi. Nesër Cssr. do të bashkohet virtualisht takimit të Shefave të Misioneve në Shqipëri.

(a.b)/dosja.al

Shto Koment