DiasporaRajoni

Pas vizitës në Kosovë Heiko Maas mbërrin në Serbi, pritet të diskutojë për dialogun dhe vaksinat

Maas në aeroportin e Beogradit është pritur nga homologu i tij serb, Nikola Selakovic.
Featured image of article: Pas vizitës në Kosovë Heiko Maas mbërrin në Serbi, pritet të diskutojë për dialogun dhe vaksinat Nikola Selakovic dhe Heiko Maas

SERBI-Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas, ka arritur në Serbi, pas vizitës zyrtare që kishte në Kosovë.

Maas në aeroportin e Beogradit është pritur nga homologu i tij serb, Nikola Selakovic.

Ai në Prishtinë është takuar me presidenten Vjosa Osmani, kryeministrin Albin Kurti dhe me ministrene e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Tema të diskutimit ishin vaksinat anti COVID, dialogu Prishtinë-Beograd dhe liberalizimi i vizave për Kosovën.

(d.a/dosja.al)

Shto Koment