Bota

E kapi e qeshura teksa po vizionte qytetin e shkatërruar në Gjermani, kandidati për kancelar kërkon falje: Ishte e papërshtatshme!

Kandidati për kancelar Armin Laschet u pa në video duke biseduar dhe bërë shaka me disa njerëz.
Featured image of article: E kapi e qeshura teksa po vizionte qytetin e shkatërruar në Gjermani, kandidati për kancelar kërkon falje: Ishte e papërshtatshme! Armin Laschet

GJERMANI- Kandidati për kancelar të Gjermanisë, Armin Laschet, u detyrua të kërkojë falje të shtunën pasi u kap në kamera duke qeshur teksa po vizitonte një qytet të shkatërruar nga përmbytjet. 

Laschet u pa në video duke biseduar dhe bërë shaka me disa njerëz. Ai më vonë kërkoi falje në Twitter, duke thënë se ishte prekur thellë nga vuajtjet e viktimave të përmbytjes dhe u pendua për “përshtypjen që u dha nga një situatë bisede”.

“Më vjen keq për përshtypjen e lënë. Ishte e papërshtatshme, kështu që pendohem edhe më shumë për përshtypjen që krijova,”– shkruan në Twitter.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Lajmi kryesor/ KATASTROFË përmbytjesh në Europën Perëndimore! Shkon në 180 numri i viktimave, mes tyre një çift nga Kosova, mbi 1300 persona të zhdukur nga reshjet e shiut, Gjermania, Belgjika, Luksemburgu dhe Holanda më të goditurat

(f.i/dosja.al)

Shto Koment