Bota

Pas takimit me Juncker, May: Të punojmë së bashku për të siguruar një marrëveshje me BE-në

Pas takimit të djeshëm me Juncker-in në Bruksel që të rishikohet edhe një herë marrëveshja Brexit, May ka deklaruar së fundmi se duhet të punojnë së bashku për të arrtur një të 'mesme'.
Featured image of article: Pas takimit me Juncker, May: Të punojmë së bashku për të siguruar një marrëveshje me BE-në Kryeministrja e Britanisë Theresa May dhe Juncker, presidenti i KE-së
Përditësuar:

Britani – Takimi mes  Theresa May dhe Jean-Claude Juncker një ditë më parë në Bruksel solli vijimin e negociatave. Negociatat do të vijojnë deri në fund të muajit shkurt. 

Kryeministria britanike është shfaqur e gatshme të punojë për të arritur atë që britanikët kanë kohë që e kërkojnë .

CNN raporton se May ka pohuar se do e dorëzojë marrëveshjen sipas saj në kohë . “Ajo që unë shoh dhe dëgjoj nga udhëheqësit është dëshira që ne të punojmë së bashku për të siguruar një dalje të Britanisë nga BE me një marrëveshje. “-kanë qenë fjalët e May-t. (Lexo edhe këtë)

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: CNN

J.V/K.H/Dosja.al

Shto Koment