Politike

Pas sulmeve nga Ramës e Metës, Rudina Hajdari del kundër Sali Berishës, lista që publikon  

Në një foto të publikuar në mediat sociale Hajdari tregon jetëgjatësinë e politikanëve dhe mbi të shkruan “No coment”.
Featured image of article: Pas sulmeve nga Ramës e Metës, Rudina Hajdari del kundër Sali Berishës, lista që publikon   Sali Berisha, Rudina Hajdari dhe lista e publikuar prej saj

TIRANË- Deputetja e Rudina Hajdari, e cila kohët e fundit ka treguar se është kundër sistemit politik në vend. Por sot ajo ka folur me emra dhe ka dalë kundër të gjithëve. Në një foto të publikuar në mediat sociale Hajdari tregon jetëgjatësinë e politikanëve dhe mbi të shkruan “No coment”.

Foto e publikuar nga Rudina Hajdari

Deputetja e pavarur shton se politikan është një personi ka ka mbajtur ose mban funskione të larta (zgjedhur/emëruar) në administratë që nga rënia e Murit të Berlinit.

Këtë hërë sulmi i Hjadarit, nuk njeh as bindje politike e as vjetëris, pasi ajo ka treguar se askush në këto 29 vite nuk ka bërë asgjë. Lista e saj fillon që nga Berisha, Meta, Rama, Basha e të gjithë zyrtarët e tjerë të lartë në vend.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment